Zavřít reklamu

Diskuze k článku

Zpět na článek

  Mě se nejvíce osvědčilo nic moc nemazat, nestahovat různé rádoby čističe…
  … toto je blbý přežitek z win.
  Určitě nedoporučuji méně zkušeným uživatelům promazávat cashe, můžete lehce smazat i to co je užitečné.
  Čističe mi akorát svým spouštěním , ukrajovaly už tak málo ram ( 4 GB )
  Nakonec veškeré experimenty skončily čistou instalací Mac OS ( Big Sur ) a od té doby bez žádných problémů na Mac mini late 2014.
  Jediné co používám je nativní správa uložiště.

  Zdravím, třeba mi tu někdo poradí. Po aktualizaci na Big Sur mi u MacBook Air late 2018 vzniklo 32 Gb dat označených správou úložiště jako „ostatní“, cache prozkoumána, je v ní cca. 100 Mb dat, mail přílohy cca. 700 Mb dat, složka stahování prázdná – pravidelně přesouvám do složek co chci nechat, zbytek mažu, koš prázdný. Čistič Onyx na zkoušku stáhnut (normálně tyto programy nepoužívám), našel ke smazání cca. 1 Gb dat. Poradí prosím někdo, co zkusit dál? Na MacBooku mi zbívá cca. 13 Gb volného místa, pro normální provoz stačí, ale při aktualizaci systému bude asi málo. Díky předem za tipy.

  Dobrý den Karle,
  předpokládám , že máte 128G disk. Já řešil nedostatek místa na disku takto : 1.) v předvolbách u hudby i fotek jsem změnil na kartě soubory umístění složky / v mém případě na externí disk, kde jsem vytvořil novou složku hudba/fotky. 2.) veškerý obsah starých složek sem zkopíroval do nových na exteráku a smazal staré umístěni. 3.) ve správě uložiště optimalizovat uložiště. 4.) uložit na iCloud … Pokud nemáte externí disk nebo nemůžete připojit zbývá jen spoléhat na iCloud .

  Zdravím, děkuji za odpověď, ano mám 128 Gb disk. Všechny kroky jsem provedl již dříve, teď jsem je provedl ještě přísněji, přesněji přesunul vše zbytečné na domácí nas, klasický exterák mi přijde nepraktický, hudbu poslouchám přednostně streamovací služby, nemusí mi zabírat místo na disku, ale fotky, které jsou moje hlavní náplň práce na MacBooku, jsem chtěl mít spíš všechny k dispozici offline, no nedá se nic dělat, budu spoléhat na cloud a nas a na to, že budu mít přístup k síti, měl jsem na to myslet při koupi MacBooku, moje chyba 😉 Mě spíš dráždí, těch 30 Gb dat, která byla před aktualizací na Big Dur k dispozici, teď se musím uskromňovat.

  Do složky jiné spadá : Nastavení přístroje, hlas Siri, systémová data, mezipamětní soubory a kvalitní VoiceOver hlasy, zálohy iPhone, iPad – složka může zabírat 1-5% z celkové kapacity systémového disku.
  Jako poslední možnost je zkusit čistou reinstalaci Mac OS
  Měl sem podobný problém se složkou jiné – 20G a po čisté instalaci necelých 13G

Vložte vlastní komentář

celý text