Zavřít reklamu

Ruku na srdce, jablečné smartphony zrovna nepatři k těm nejlevnějším. Jakmile vám nedejbože upadne, kdekomu se zastaví srdce, jelikož oprava častokrát stojí v řádech vyšších tisíců. Na místě je si pak koupit všemožné kryty a skla na displej, aby, když už iPhone občas upadne, se možné škodě předešlo. Nyní se bavíme o situaci, kdy vám jablečný smartphone vypadne z ruky či sklouzne ze stolu, což může být výška maximálně metr a půl. Dovedete si ale představit, že by vám telefon vypadl z letadla?

Tohle už zvládne brazilský dokumentarista Ernesto Galiotto. Muž kvůli jednomu ze svých projektů letěl v letadle nad pláží Cabo Frio v Rio de Janeiru. Během letu vytáhl svůj iPhone 6s, aby pořídil z ptačí perspektivy několik jedinečných snímků. Když ale malým oknem vytáhl ruku s iPhonem. Silný vítr mu pochopitelně iPhone z ruky po chvíli vzal. Leckdo by si řekl, že telefon nemohl přežít, což si samozřejmě připouštěl i Ernesto. Když došel domů, zkusil iPhone nalézt přes funkci Najít. K jeho podivení viděl, že se telefon nachází uprostřed pláže. Když na ono místo dorazil, nevěřil vlastním očím. Jeho iPhone 6s ležel v písku téměř neporušený.

Věřil jsem, že telefon bude alespoň v takovém stavu, aby šel opravit. Zároveň jsem myslel, že pokud nespadl do vody, tak ho alespoň najdu. Když by padl o pár metrů vedle, mohl iPhone trefit člověka. Dovede si představit tu tragédii, když zařízení spadlo z výšky zhruba 600 metrů. Naštěstí ale k ničemu takovému nedošlo,“ oddychl si Ernesto Galiotto.

iPhone 6s

Související články

Dnes nejčtenější

.