Zavřít reklamu

Pokud vám přijde už nynější balení iPhonů velmi strohé, máme pro vás špatnou zprávu. V očesávání jeho obsahu má totiž Apple v plánu velmi pravděpodobně pokračovat. Mezi své zákazníky (primárně pak majitele iPhonů 12 (Pro) totiž začal v některých státech rozšiřovat dotazník, ve kterých zjišťuje, zda používají napájecí kabel přibalený k telefonu, nebo využívají jiné řešení ve formě bezdrátové nabíječky, potažmo staršího kabelu od předešlého iPhonu. A jelikož jsme se velmi podobného dotazníku dočkali v letos v červnu s tím, že se v něm tehdy Apple vyptával na využívání napájecího adaptéru, zdá se nyní jeho účel vcelku jasný. 

Přestože zatím není odstranění kabelu z balení telefonu nikým potvrzené, už nyní lze říci, že pokud se pro tuto věc Apple rozhodne, stane se stejně jako letos terčem posměchu a kritiky. Jelikož však i letos veškeré výtky ohledně obsahu balení utichly velmi brzy, zřejmě se Applu tato věc podstoupit vyplatí – tím spíš, když díky ní ušetří velké peníze na příslušenství, ale i na logistice iPhonů, která je díky menším balení samozřejmě levnější. 

Možnost nepřibalení napájecího kabelu k budoucím iPhonům dává z pohledu Applu smysl i kvůli jeho plánům na zaříznutí Lightning portu a vytvoření zcela bezportového iPhonu. Kdyby totiž tak učinil a napájecí kabely v balení chtěl, musel by začít přibalovat MagSafe nabíječky, které jsou o poznání dražší než klasické Lightningy. Pokud by tedy byli uživatelé ochotní překousnout bez jakéhokoliv kabelu, byla by to pro Apple skutečná výhra. Vše však nakonec ukáže až čas. 

Související články

Dnes nejčtenější