Zavřít reklamu

Přestože lze design iMaců označit za nadčasový, pravdou je, že se mnohým z nás za roky své existence již částečně okoukal a tyto stroje kvůli tomu ztratily svůj pomyslný lesk. Ten se jim však Apple podle všech dostupných informací chystá již v příštím roce vrátit pomocí zbrusu nového designu, který daleko lépe zapadne do jeho nově tvořené moderní produktové řady vyznačující se primárně úzkými rámečky kolem displeje. Na premiéru tohoto stroje si sice budeme muset ještě nějakou chvíli počkat, čekání si však můžeme zkrátit díky výtvorům šikovných designérů či designérských studií z celého světa. 

Jedním ze studií, které se rozhodlo svou vizi iMacu budoucnosti odhalit, je i Khahn Design. To se rozhodlo při tvorbě konceptu novinky vycházet z designu loni představeného Pro Display XDR, jelikož se obecně očekává, že právě z něj budou nové iMacy vycházet, aby s ním následně byly na stolech sladěné. To jinými slovy znamená, že bychom se měli dočkat robustní kovové nohy, na které bude ukotven monstrozní displej s úzkými zaoblenými rámečky. Designéři mysleli u svého návrhu i na možnost dodatečného přizpůsobení a svůj iMac proto nezapomněli opatřit bočními dvířky, skrze která by mělo být možné například upgradovat RAM či dodat interní paměť. To by jinými slovy znamenalo, že by novinka nabízela podobné možnosti přizpůsobení jako nynější Macy Pro, které jsou tvořeny modulárně. 

Ačkoliv je v tuto chvíli otázkou, kdy přesně bychom se měli novinky dočkat, pokud by měla vypadat tak, jako na návrhu designérů, zcela určitě bychom se na Apple nezlobili. Jednalo by se totiž o velmi pěkný designový kousek, který by na nynější éru ladných křivek iMaců dokonale navázal. Nezbývá tedy než doufat, že se Apple od této vize přespříliš nevzdálí a v blízké budoucnosti nám přinese stroj, který bude stát z hlediska design, ale i výkonu a přizpůsobitelnosti skutečně za to. 

Související články

Dnes nejčtenější

.