Zavřít reklamu

Apple je ve světě pověstný mimo jiné tím, že své smartphony a tablety podporuje velmi dlouho skrze aktualizace operačního systému. Ty jsou totiž jeho mobilním zařízením dodávány zpravidla i pět let po jejich představení, čímž se prakticky žádný jiný výrobce smartphonů nemůže pyšnit. Letos navíc kalifornský gigant potěšil nejednoho svého uživatele tím, že se rozhodl iOS 14 poskytnout všem zařízením kompatibilním s iOS 13, čímž tedy jinými slovy prodloužil i těm nejstarším strojům softwarový život. V příštím roce však už podobný krok nechystá. 

Velmi dobře informovaný portál The Verifier získal od svých zdrojů pocházejících podle dostupných informací přímo z Applu informace o tom, že kvůli náročnosti na výpočetní výkon se iOS 15 podívá jen na iPhony 7 a novější. Podpora iPhonů 6s a SE 1. generace tedy s příchodem “patnáctky” skončí a to i přestože se stále jedná o velmi oblíbená zařízení, která se i pět, respektive čtyři roky po svém uvedení na trh těší velmi slušní popularitě. Jejich čipsety A9 však již zkrátka novinkám v iOS 15 dostačovat nebudou, kvůli čemuž systém Apple pro tyto stroje neuvolní. 

Další zajímavou informací, která se portálu The Verifier podařila zjistil, je termín vydání veřejné verze iOS 15. Ten má Apple alespoň nyní předběžně stanoven na 15. září 2021, což je středa. S ohledem na tuto skutečnost se proto dá usuzovat, že bychom se mohli představení iPhonů 13 dočkat o den dříve – tedy v úterý 14. září 2021. Je nicméně potřeba podotknout, že se oba termíny mohou ještě výrazně změnit, jelikož je před Applem stále spousta práce na vývoji obou projektů. Jak u iPhonů 13, tak u iOS 14 navíc platí, že se datum jejich vydání dozvíme až na konci srpna v prvním případě a na začátku září v případě druhém. 

Související články

Dnes nejčtenější

.