Zavřít reklamu

Přemýšlíte nad nákupem nového iPadu Pro či AirPods, ale čas vás zatím netlačí a je vám tedy svým způsobem jedno, kdy tak učiníte? Pak pro vás máme dobrou radu – raději ještě vydržte. Podle zdrojů analytika Ming-Chi Kua totiž Apple stále pokračuje v realizaci svého plánu ve formě uvedení nových generací těchto produktů na trhu v první polovině příštího roku. 

Že má Apple v plánu světu iPady Pro s mini LED displeji a AirPods 3 ukázat v příštím roce jsme od Kua slyšeli v minulých měsících již několikrát, Sluší se nicméně podotknout, že s ohledem na neutichající pandemii koronaviru ve světě se plány mnoha technologických společností mění ze dne na den a tudíž i produktové plány Applu jsou v určitém ohrožení. Jak se však nyní zdá, toto ohrožení se začíná strmě snižovat, jelikož Apple s dokončením svých novinek zdárně finišuje a domlouvá si i jejich výrobu se svými partnery v Asii. Jejich odhalení tak stojí v cestě čím dál méně věcí.

Obecně se dá říci, že toho jak o iPadech s mini LED displeji, tak i o AirPods 3 víme již nyní poměrně mnoho. V případě iPadů se kromě nasazení displejů s mini LED podsvícením, díky kterému se jejich zobrazovací schopnosti velmi přiblíží kvalitě OLEDu, čeká i nasazení čipsetu A14X Bionic, který bude svým výkonem velmi pravděpodobně schopný konkurovat Macům s M1. Čistě teoreticky se pak dokonce může jednat i o jejich ekvivalent přizpůsobený mobilním zařízením. Kromě brutálního výkonu se rovněž očekává podpora 5G sítí, které se začnou v následujících měsících ve světě strmě rozrůstat. Co se pak týče AirPods 3. generace, ty mají designově vycházet z AirPods Pro, avšak oproti nim si zachovají “jen” své okleštěné funkce bez ANC či režimu propustnosti. Díky tomu je má být Apple schopen prodávat za podobnou cenu jako nyní – tedy kolem 4500 korun. 

Ačkoliv přesný termín představení novinek zatím nevíme, s ohledem na to, že se jak AirPods, tak iPady Pro v minulosti představili v průběhu jara se dá očekávat, že i v příštím roce bychom se mohli obou těchto novinek dočkat už na jarní Keynote. Druhým možným termínem je pak jejich odhalení na vývojářské konferenci WWDC, která proběhne takřka 100% v červnu a na které Apple jako již tradičně představí například iOS 15 a další novinky. Vše však v tomto směru ukáže až čas. 

Související články

Dnes nejčtenější