Zavřít reklamu

Diskuze k článku

Zpět na článek

  Kedze je to komercne Wine, tak podpora windows aplikacii je loteria..

  Problém som mal len s grafickými aplikáciami. Bohužiaľ, veľa ľudí potrebuje práve tie. Takže je síce super, že si zahrám GTA V v 4K lepšie ako na Windowse, ale keď tam neotvorím programy, s ktorými potrebujem pracovať… Je to škoda, no.

  Poprosím o video ako hráte GTA V v 4K na M1 MacBooku Pro/Air/Macu mini. Zdá sa mi to byť nereálne alebo som zle pochopil Vašu myšlienku?

  Treba povedať, že práve to, že ide o 32 bitovú aplikáciu umožnilo spustenie na ARM, keďže je ľahšie napísať 32 bitový x86 emulátor pre ARM ako 64 bitový (Windows 10 ARM podporuje práve len 32 bitové x86 aplikácie). A čo sa týka samotnej hry, tak to je bez pochýb zaujímavé, ale ako bolo aj v článku – je to v podstate emulácia v emulácii, takže 85% výkonu sa stratí v procese emulácie (hw požiadavky tej hry sú 512MB RAM a Pentium 4 1,7GHz a aj tak seká).

  Wine predsa nema problem aj s x64 aplikaciami! Kedze Crossover Wine verzia je x64, tak neprebieha v nom ziadna emulacia ARM (tu zabezpecuje az Rosetta 2).
  Niekde sa vyjadroval developer Wine, urobit nativny M1 build je velky problem (hoci podpora Wine pre ARM architekturu je uz 10 rokov).. inak by Crossover nepouzival Rosettu 2 (a rapidne znizoval vykon).

Vložte vlastní komentář

celý text