Zavřít reklamu

Přestože se nový iPhone 12 mini začal ve světě prodávat teprve v pátek, už se dočkal prvního detailního rozebrání. O to se jako již tradičně postarali odborníci z iFixit, kteří před pár týdny rozmontovali do posledního šroubku i jeho větší bratříčky ve formě iPhonů 12 a 12 Pro. Jaká tedy nejmenší letošní iPhonová novinka je? 

Stejný a přesto jiný. Tak přesně takto by se dal s trochou nadsázky popsat rozbor iPhonu 12 mini ve srovnání s iPhonem 12. Oba telefony totiž sice nabízí v mnoha ohledech stejné technické specifikace, avšak kvůli rozdílným rozměrům je vnitřní uspořádání jejich komponentů spolu s jejich velikostí jiné. Řeč je například o Taptic Engine, reproduktorech či kroužku pro MagSafe, které jsou oproti klasickým iPhonům 12 menší. Naopak modul pro fotoaparát si zachoval zcela stejné vlastnosti i rozměry jako u “dvanáctky”. Další zajímavostí je pak trochu jinak řešené antény pro 5G, jelikož na poměrně velkorysé řešení z klasického iPhonu 12 není v modelu mini zkrátka místo. Totéž se pak dá svým způsobem říci i o výše zmíněném fotoaparátu, který je u modelu mini de facto holý, zatímco u iPhonu 12 je doplněn plastovou výplní na místě třetího objektivu, která zajišťuje celému modulu pevné uložení v těle. 

Podtrženo, sečteno – iPhone 12 mini není přespříliš složité opravit, jelikož je celá řada jeho komponentů řešena modulárně a tím pádem je lze snadno vyměnit. Na druhou stranu se však stále setkáváme s řadou komponentů připájených, značným množstvím lepidla a zvýšenou hydroizolací, která rozmontování telefonu značně ztěžuje. Celkově si proto odnesl iPhone 12 mini na stupnici opravitelnosti 6 bodů z 10, kdy 10 je nejlepší možné skóre. Telefon lze tedy z hlediska opravitelnosti považovat z lepší průměr. 

Související články

Dnes nejčtenější