Zavřít reklamu

Diskuze k článku

Zpět na článek

  Co si budem povídat, poslední koukatelná verze byla 10.6. Pak přišla placatost, znepřehledňování a směr příklonu k designu woken 8/10 :-( Nejvíc mi chybí modré šoupadla u oken, aby člověk věděl jak daleko může ještě scrollovat. Hrozná doba co se týče designu, dneska :-(

  Pokud se nepletu, šoupadla u oken jsou tam pořád. Jen nejsou modrá. Dá se je buďto vypnout, zviditelnit jen při scrollování anebo zviditelnit napořád.

  Osobně rád vzpomínám na Mountain Lion a Mavericks a pak na (High) Sierru, která byla po zprzněném Yosemite a El Capitan úsvitem naděje.

  P.s. opravte pls chybku v letopočtech – Yosemite = rok 2014, El Capitan = rok 2015

  Ziskal jsem takrka zdarma MB se Snow Leopard a docela me prekvapilo, ze ten pocitac je takrka nepouzitelny. Myslel jsem, ze minimalne Safari bude funkcni, ale u vetsiny stranek mi to pouze vyhodi hlasku, ze si mam aktualizovat prohlizec. Zadny alaternativni prohlizec, ktery by na tom byl lepe jsem nenasel.

  Bohužel Apple úplně zbytečně a překotně updatuje OS každý rok. Zatímco s woknama 7 neni problém mít i dneska aktuální prohlížeč, Apple dělá tolik změn že se na to vývojáři pro starší verze vykašlou :-( Bohužel mi tim odstřihnul třeba iMacka 27″ z roku 2010 protože kvůli grafice na něj nic novějšího nešlo a na woknech je to dodnes plně použitelný stroj.

  Cože? Na iMacu 2010 jede krásně High Sierra, která je podporovaná prakticky všemi programy a Applem. Kvůli Radeonu 5000 tam Catalina s dosdude patcherem nepojede, je ale možné použít OpenCore a dGPU zkrátka vypnout.

  Nejoblibenejsi byla asi verze 10.6. Doted si pamatuju, jak se probouzel ze spanku za sekundu (proste hned) a pak zacaly designove zmeny a technicke a razem se probouzeni cim dal vece prodluzovalo a komplikovalo a ted po 10 letech macbook s M1 zacina delat to same JU-PI.

Vložte vlastní komentář

celý text

Související články

Dnes nejčtenější

.