Zavřít reklamu

Je to několik měsíců nazpátek, co přišel Facebook se zbrusu novým rozhraním své webové aplikace. V rámci webové aplikace jsme se kromě nového designu dočkali konečně také tmavého režimu, který dokáže jednak šetřit oči, a jednak na některých zařízeních ušetřit baterii. Bohužel však Facebook stále nepřicházel se slíbeným tmavým režimem pro svou mobilní aplikaci, potažmo pro iOS a iPadOS. Před nějakou dobou se objevily první zprávy o tom, že si tzv. Dark Mode mohou vyzkoušet první uživatelé, poté ale však bylo zase ticho po pěšině – až doteď Facebook totiž dnes začal uvolňoval tmavý režim pro širokou veřejnost. Pojďme se společně v tomto článku podívat, jak tmavý režim, chcete-li Dark Mode, v aplikaci Facebook na iPhonu aktivovat.

Jak na iPhone aktivovat tmavý režim v aplikaci Facebook

V případě, že na vašem iPhonu či iPadu chcete aktivovat tmavý režim v aplikaci Facebook, tak se nejedná o nic složitého. Stačí postupovat následovně:

 • Prvně je nutné, abyste na vašem iOS či iPadOS zařízení otevřeli nativní aplikaci Facebook.
 • Jakmile tak učiníte, tak v pravém dolním rohu klepněte na ikonu tří čar (menu).
 • Tímto se ocitnete v sekci Nabídka, kde sjeďte o kus níže.
 • Zde pak ve spodní části obrazovky rozklikněte kolonku Nastavení a soukromí.
 • Zobrazí se další menu, ve kterém se přesuňte do sekce Tmavý režim (Dark Mode).
 • Na poslední obrazovce už si jen stačí vybrat ze tří možností:
  • Zapnuto: tmavý režim bude stále aktivní;
  • Vypnuto: tmavý režim bude stále neaktivní;
  • Systém: tmavý režim se bude zapínat a vypínat v závislosti na nastavení systému.

Na konec tohoto článku bych rád uvedl, že tmavý režim pro Facebook stále nemusí mít k dispozici všichni uživatelé. Facebook novinky ve svých aplikacích totiž uvolňuje postupně a v jakýchsi „vlnách“. Vše, co můžete zkusit udělat, je kompletně Facebook vypnout a popřípadě restartovat zařízení. Pak ještě přejděte do App Storu, vyhledejte profil aplikace Facebook, klepněte na něj a chvilku počkejte, zdali se nezobrazí kolonka Aktualizovat. Pokud se nezobrazí, tak poslední možností je provést kompletní odinstalování aplikace, a poté ji znovu nainstalovat. Jestliže ani jeden z těchto tipů nepomohl, tak vám nezbude nic jiného, než vyčkat. Jednoho dne se zajisté možnost pro aktivaci tmavého režimu zobrazí i ve vaší aplikaci.

Související články

Dnes nejčtenější

.