Zavřít reklamu

U nedávno představené bezdrátové nabíječky MagSafe Apple doslova uvádí, že jí lze využívat se všemi jablečnými produkty podporujícími bezdrátové nabíjení. Jak se však podle prvních důkladnějších testů a reakcí uživatelů zdá, pro nikoho jiného než majitele iPhonů 12 a 12 Pro nemá smysl kupovat.

Zatímco iPhony 12 a 12 Pro dokáže MagSafe dobíjet solidními 15W, starší iPhony se měly dočkat nabíjení klasickými 7,5W, což je maximum, které u nich Apple podporuje. V redakci jsme se nicméně setkali s tím, že je nabíjení starších iPhonů (testovali jsme jej konkrétně na iPhonu 11 Pro) přes MagSafe neuvěřitelně zdlouhavé, jelikož za zhruba 10 minut jste schopni nabít jen asi 4 % baterie. Velmi podobné ohlasy se navíc nyní začínají šířit i ze zahraničí, kde podle prvních testů dokáže například MagSafe nabít iPhone XS Max z 1 % na 13 % za zdlouhavých 30 minut. Stejných nebo velmi podobných výsledků se pak uživatelé dočkali i u jiných modelů iPhonů. Přitom klasické 7,5W nabíječky dokáží nabít  za půl hodiny zhruba na 25 %, což není vůbec špatný výsledek. 

Je otázkou, co přesně může za pomalým nabíjením přes MagSafe u starších iPhonů být. Čistě teoreticky může být problémem malý rozměr cívky, kvůli kterému je obtížné na nabíječku klasický iPhone umístit tak, aby byl v optimálním prostoru a nabíjení probíhalo standardně rychle. Ať už je pravda jakákoliv, pokud se nabíječku chystáte ke staršímu iPhonu koupit, počítejte s tím, že si u ní rychlost velmi pravděpodobně neužijete. Čistě teoreticky může sice Apple s její podporou u iPhonů nějak softwarově zapracovat, ale spoléhat se na to nedá. 

Dnes nejčtenější

.