Zavřít reklamu

Diskuze k článku

Zpět na článek

  Tak v to doufám, protože HomeKit mě stál už hodně peněz a zatím to tedy vůbec nefunguje tak, jak je prezentováno v ideálním světě Apple promo videií!

  Jarys: To mě zajímá. Co pro je Vás zatím největší zklamání? Co nefunguje podle očekávání? Děkuju.

  Velmi často se stává, že se zařízení hlásí v HomeKit jako nedostupná např v iMac, ale když otevřu HomeKit v  iPhone, tak zařízení normálně můžu ovládat. (iPhone i iMac jsou v tu chvíli na stejné WiFi síti a jsou na stole vedle sebe – WiFi mám Linksys Velop). Jindy se zase stane, že iPhone hlásí nedostupná zařízení (třeba jen některá). Když aplikaci HomeKit „odstřelím“ a spustím znovu, najednou je vše v pohodě.

  Jako hlavní Bridge mám doma iPad, která je trvale zanutý na napájení a stále na stejném místě. Trochu se to zlepšilo, když jsem u něj nastavil trvale rozsvícený display, aby neusínal, ale i tak se mi to občas děje – každopádně iPad má konektivitu na zařízení trvale. Probléme dělají jen ostatní Apple zařízení v domácnosti (iPhony, počítače, hodinky).
  Prostě jako kdyby aplikace HomeKit někde na pozadí ztratila konektivitu při delším nepoužívání a musím ji vždy znovu restartovat.

  Měl jsem celou dobu za to, že když mám iPad jako bridge, tak se ostatní moje Apple zařízení prostřednictvím HomeKit připojují na ten iPad, který pak ovládá jednotlivé HomeKit věci doma, ale evidentně ne, protože otevřu HomeKit třeba v iPhone a hlásí, že například zařízení „Žaluzie v obýváku“ nereagují, přitom iPad je má normálně v režimu „Otevřené“ a můžu je v pohodě z něho ovládat.

  Prostě, má to své velké mezery! A jako „bonus“, nejvíc naštvaný jsem ze zámku Danaloc V3, který je offline velmi často, ale to jsem zjistil následně na diskuzích, že to je chyba toho zámku a jeho slabého BT signálu – za mě absolutně nepoužitelná věc a lituji vyhozených 7mi tisíc! Je to obecně známá chyba, ale výrobce prodává zámek v klidu dál.

  Zdravím, jenom k Vašemu problému. Internet je plný toho ze využívat iPad jako hub je nejhorší možné řešení :-D tudíž bych urychleně doporučil presedlat nejlépe na HomePod popřípadě ATV :-)

  OK, díky za info. ATV mám starou verzi (jen HD) a připojenou v ložnici, co že okrajová místnost a pokud bych měl HUB tam, mohl by špatně vidět na ostatní prvky domácnosti. Plánuji koupit novou ATV do jídleny a klasický HomePod (2x zapojené do stereo) do obývacího pokoje. Čekal jsem, že u obou Apple produktů představí jejich aktualizovanou verzi, ale nestalo se tak, takže buď koupím teď to, co je v nabídce, nebo ještě pár dní počkám, jestli přeci jen nebude představena nová verze formou nějaké tiskové zprávy. Naštvalo by mě, když bych to teď kouil a třeba za měsíc vyběhla nová verze produktu :) No, uvidím, třeba to pro HomeKit opravdu pomůže.

  Jarys: Děkuju za obsáhlou odpověď. Možná použít jako bridge ATV je lepší řešení, ale také jsem chtěl využít iPad. No…asi jste mi ušetřil peníze :)

Vložte vlastní komentář

celý text