Zavřít reklamu

Operační systém watchOS 7 je již nějakou dobu na světě. Dobrou zprávou je, že abyste si na maximum užili většinu jeho nových funkcí, nemusíte mít nutně nejnovější model Apple Watch. V našem dnešním článku vám představíme nové funkce ve watchOS 7, které můžete skvěle využít i na starších modelech chytrých jablečných hodinek.

Ciferníky a komplikace

Ve spoustě našich předchozích článků jsme vyzdvihovali to, jakým způsobem Apple ve svém watchOS 7 zlepšil možnosti používání a přizpůsobení ciferníků a komplikací. Skvělou novinkou je možnost přidání více komplikací z jedné aplikace k jednomu ciferníku. Jistě jste si také všimli, že Apple změnil rozhraní pro úpravu ciferníků – to je nyní podstatně přehlednější. Ciferníky můžete přidávat přímo z displeje vašich Apple Watch – stačí dlouze stisknout Apple Watch a posouvat obrazovku doleva, dokud se nezobrazí nápis Nový. Poté klepněte na ikonku „+“ a můžete přidat kterýkoliv ze screenshotů z nabídky. Pro další úpravy nového ciferníku stačí jen opět dlouze stisknout displej.

Sledování spánku

Operační systém watchOS 7 také přinesl dlouho očekávanou funkci sledování spánku. Nutno podotknout, že pokud si potrpíte na detailní statistiky se spoustou údajů, budete se muset i nadále spoléhat spíše na aplikace třetích stran. Funkce Sledování spánku ve watchOS 7 a iOS 14 pomáhá spíše se samotnou „usínací“ rutinou – umožní vám rychle a snadno aktivovat na vašich hodinkách i telefonu režim Nerušit, případně provést další požadované automatizace. Pro nastavení Sledování spánku spusťte na spárovaném iPhonu aplikaci Zdraví, vpravo dole klepněte na Prohlížení a zvolte Spánek. Pro nastavení rozvrhu klepněte na kartu Úplný rozvrh a volby, pro aktivaci a přizpůsobení Nočního kliku zajeďte až ke kartě Získejte ve Zdraví více a klepněte na Začít. V režimu spánku dojde k vypnutí všech notifikací, stejně jako k uzamčení a ztlumení jasu displeje vašeho iPhonu i Apple Watch. Po probuzení se na displeji vašich hodinek zobrazí přehledné údaje o čase, počasí, nebo třeba úrovni nabití baterie.

Sdílení a stahování ciferníků

Operační systém watchOS 7 přinesl uživatelům možnost sdílení ciferníků i jejich stahování. Pro stahování a úpravu ciferníků nabízí App Store poměrně bohatý přehled aplikací (stačí zadat výraz „watch faces“). Stažené ciferníky si můžete upravovat podle svého, a můžete je také sdílet s ostatními – stačí dlouze stisknout displej Apple Watch u vybraného ciferníku a vlevo od tlačítka pro úpravy klepnout na ikonku sdílení. Po klepnutí na název ciferníku ve zprávě můžete určit, zda ho chcete sdílet bez dat či s nimi, případně jaké komplikace chcete do sdíleného ciferníku zahrnout. V současné chvíli je možné sdílet ciferník pouze prostřednictvím iMessage, brzy by měla přibýt i možnost vytvoření odkazu pro sdílení, který pak můžete vložit prakticky kamkoliv.

Související články

Dnes nejčtenější