Zavřít reklamu

Facebook má v dnešní době snad doopravdy každý. Ve druhém čtvrtletí roku 2020 se eviduje celkově 2.7 miliardy uživatelů, kteří mají na této sociální síti založený účet. Pokud tedy mezi uživatele Facebooku patříte i vy a kromě mobilní aplikace jej navštěvujete také na webu, tak jste jistě před několika měsíci zaznamenali příchod nového designu webového rozhraní. Tohle nové rozhraní je o mnoho modernější a svým způsobem také jednodušší. Design je však velmi subjektivní záležitostí a to, co se líbí jednomu, se druhému líbit nemusí.

Nový design Facebooku byl prvně k dispozici pouze na prohlížeče stavěné na platformě Chromium, později se však samozřejmě dostal také na Safari a další prohlížeče. Prvních pár týdnů jste se mezi starým a novým vzhledem mohli přepínat a podle komentářů nejen na našem magazínu usuzujeme, že tuto možnost využilo nespočet uživatelů. Bohužel, velkému množství uživatelů se nový vzhled úplně nezalíbil. Bylo samozřejmě jisté, že Facebook možnost pro návrat na starý design jednoduše dříve nebo později odstraní, a ještě aby ne – bylo by totiž nelogické, aby Facebook udržoval dva designy najednou. K tomuto kroku od Facebooku po nějaké době doopravdy došlo a všichni uživatelé jsou tak nyní nuceni využívat nový a modernější vzhled. Za tento krok se na Facebook snesla vlna kritiky – tak jako tak si ale myslím, že si všichni uživatelé rychle zvyknou a později budou právě tento vzhled označovat za starý, až přijde nějaký nový.

tmavý režim - facebook - letem světem applem
Zdroj: Facebook.com

Jak se vrátit na starou verzi Facebooku

Pokud nový design Facebooku doopravdy nemůžete vystát a dokonce uvažujete nad tím, že webovou verzi úplně přestanete používat, tak vás mohu ujistit, že není všem dnů konec. Objevila se totiž cesta, pomocí které můžete nový design deaktivovat a opět se přepnout na ten starý, samozřejmě neoficiální cestou. Jedinou podmínkou je fakt, že tento postup funguje jen na prohlížečích, které jsou stavěné na platformě Chromium (Chrome, Edge, Opera a další), kromě nich lze poté tento fígl využít na prohlížeči Firefox. Vše je v tomto případě zprostředkováno pomocí doplňku, který možnost pro přepnutí na starý vzhled přidává. Chcete-li si starý vzhled aktivovat, postupujte následovně:

 • Prvně je samozřejmě nutné, abyste si do vašeho prohlížeče stáhli zmíněný doplněk:
  • pokud máte prohlížeč založený na Chromium, tak jej můžete stáhnout pomocí tohoto odkazu,
  • doplněk pro Firefox poté stáhnete pomocí tohoto odkazu.
 • Jakmile se na stránky doplňku přesunete, tak stačí, abyste jej do prohlížeče nainstalovali.
 • Po instalaci ve vašem prohlížeči přejděte na stránky facebook.com.
 • Jakmile tak učiníte, tak v pravé horní části prohlížeče, kde se nachází doplňky, klepněte na novou ikonku.
  • V některých případech se nová ikona nemusí hned zobrazit – v Chrome je nutné klepnout na ikonu puzzle a ikonu přidat.
 • V menu, které se poté zobrazí, zvolte možnost Classic Facebook design.
 • Poté už jen stačí, abyste stránku aktualizovali – stačí klepnout na příslušnou ikonu, anebo stisknout Command + R (na Windows F5).
 • Ihned poté se načte původní vzhled Facebooku, který můžete ihned začít naplno využívat.
 • Pokud se chcete vrátit zpět na nový design, tak klepněte na ikonu doplňku, zvolte možnost NEW Facebook design [2020+]aktualizujte stránku.
Témata: , ,

Související články

Dnes nejčtenější