Zavřít reklamu

Na letošní WWDC se po představení počítačových procesorů  Silicon kalifornský gigant pochlubil tím, že první stroje s touto novinkou hodlá na pulty obchodů dostat do konce letošního roku. Kdy přesně se tak stane sice neprozradil, díky dobře informovaným zdrojům napojených jak na samotný Apple, tak i na jeho dodavatelský řetězec v tom však máme jasno. 

Pokud si chcete letos první Mac s procesorem Apple Silicon dopřát, budete muset počkat do listopadu. Právě v tomto měsíci má totiž Apple podle reportéra Marka Gurmana za Bloombergu a nyní už i leakera Jona Prossera uspořádat další svou tiskovou konferenci, na které nové Macy představí a zároveň oznámí spuštění jejich prodejů. Ačkoliv zatím neznáme časové načasovéní konference, s ohledem na blížící se Vánoce se dá předpokládat, že se bude Apple snažit o její uspořádání spíš v první polovině měsíce, aby byl novými Macy schopný co nejvíce zasáhnout právě nákupní vánoční horečku. 

Otazníky visí i nad tím, jakých Maců se na podzim vlastně dočkáme. Prakticky jistý je totiž jen nový 12” MacBook, který by se měl stát základním Macem v nabídce Applu těžícím z nízké ceny a kompaktních rozměrů. Co se pak týče druhého Macu s ARM procesorem, spekuluje se buď u MacBooku Air nebo o 13” MacBooku Pro. S blížícím se listopadem se dá nicméně předpokládat, že i tato otázka se podaří díky únikům informací velmi dobře vyjasnit. 

Témata: , ,

Související články

Dnes nejčtenější