Zavřít reklamu

Když Apple v polovině září světu představil novou generaci iPadů Air, nejednomu jablíčkáři tím při výběru nového tabletu pořádně zamotal hlavu. Novinku totiž osadil procesorem A14 Bionic, který je o dva roky novější než A12, který tepe v iPadech Pro z letošního jara. Na druhou stranu, iPady Pro 2020 se dočkaly upravené verze A12 s označením A12Z, u které Apple klade důraz především na grafický výkon, z čehož nejeden uživatel usuzoval, že klasický A14 se tedy alespoň z hlediska grafického výkonu na A12Z “chytat” nebude. Opak je však pravdou. 

Na internet se dostaly další výkonnostní testy iPadu Air 4, které tentokrát poodhalují právě jeho grafický výkon. V databázi Geekbench se totiž nyní objevilo skóre Metal testu, který lze zjednodušeně řečeno popsat právě jakožto test grafiky. Z toho si nový iPad Air 4 s procesorem Apple A14 Bionic odnesl úctyhodných 12 571 bodů, zatímco iPady Pro 2020 s procesory A12Z Bionic “jen” 11 665 bodů. Pokud by vás pak zajímaly iPhony 11 s procesory A13 Bionic, ty tu zvládly jen 7 308 bodů.

Podtrženo, sečteno – iPad Air 4 je jak z hlediska CPU, tak i GPU výkonnější než nejnovější iPady z řady Pro. Jeho grafický výkon je totiž o slušných 8 % lepší u A12Z, který byl doposud nejvýkonnějším mobilním zařízením s grafickým čipem od Applu. Co se pak týče porovnání s klasickým mobilním čipem použitým v iPhonu (tedy stejným typem čipu, který je použit v iPadu Air 4), zde je mezi A13 a A14 rozdíl dokonce 72 %. Grafický výkon iPhonů 12 tedy bude oproti jeho předchůdcům skutečně brutální.

Dnes nejčtenější

.