Zavřít reklamu

Operační systém iOS 14 toho přinesl na iPhony skutečně mnoho nového. Naprostou většinu pozornosti pro sebe sice uzurpovaly widgety, Knihovna aplikací či přepracované rozhraní oznamující příchozí hovory při odemčené obrazovce, i menší novinky si však rozhodně uživatelskou pozornost zaslouží. Patří mezi ně i Klipy aplikací, díky kterým budou aplikace pro uživatele dostupnější než kdykoliv předtím. Že nevíte, co si pod tím představit? S tím vám nyní pomůžeme. 

Klipy aplikací popisuje Apple jako malé části aplikací, které není pro jejich zprovoznění nutné instalovat, jelikož běží v Safari, Zprávách a zprovozněny mohou být NFC tagem, naskenováním QR kódu nebo třeba otevřením odkazu. Uživatel si tak díky nim může určitou aplikaci částečně osahat, než se rozhodne pro její stažení, popřípadě skrze Klipy využije jen to, co je aktuálně potřeba a tím právě stažení ušetří. Jedná se tedy o skutečně zajímavou vychytávku, která dokáže používání iOS slušně zpříjemnit. Toho si jsou vědomi i vývojáři z Firi Games, kteří se Klipy aplikací rozhodli využít pro vytvoření dema své vesmírné střílečky Pheonix 2. Ta je v současnosti zdarma ke stažení v App Store s tím, že jsou v ní (jako prakticky ve všech hrách zdarma) k dispozici i mikrotransakce. A právě její Klip můžete využít k tomu, abyste se s předstihem rozhodli pro její stažení nebo naopak nestažení. 

Otestování Klipu aplikace Phoenix 2 je naprosto jednoduché. Stačí, abyste navštívili tento odkaz na zařízení s iOS 14 a to přes Safari. Jakmile tak učiníte, v horní části displeje vám vyjede možnost Přehrát, po jejíž aktivaci se Klip aplikace zaktivuje a na telefonu se vám spustí demo verze hry, která je z hlediska hratelnosti zcela stejná s její App Store verzí. Pokud vás hra osloví, můžete se přes klip nechat přesměrovat přímo do App Store, kde si budete moci plnou verzi hry stáhnout. 

Jak tedy můžete vidět, Klipy aplikací nabízí skutečně skvělé možnosti využití a pokud si je vývojáři oblíbí, je více než jasné, že se díky nim může celkový využitelnost aplikací posunout na novou úroveň. Vše však v tomto směru ukáže až čas, stejně jako tomu bylo například u ARKitu. 

Související články

Dnes nejčtenější

.