Zavřít reklamu

Počasí si s námi v posledních dnech hraje jako kočka s myší. Pokud chcete mít 100% přehled o tom, jaké vás čeká v příštích hodinách, dnech či týdnech počasí, tak se vám určitě bude hodit tento článek. Podíváme se na pět nejlepších aplikací, se kterými můžete sledovat podzimní sychravé počasí a připravit se tak na cokoliv.

Yr.no

Aplikaci Yr.no používám osobně již dlouhé měsíce. Tato aplikace zprostředkovává data z norského meteorologického ústavu a za tu dobu používání musím říct, že mě nezklamala snad ani jedinkrát v životě. Aplikace má velice jednoduché rozhraní, ve kterém si nejdříve zvolíte lokaci, ve které chcete zobrazit počasí. Předpověď se vám poté zobrazí společně s příjemným obrázkem a animací. Součástí Yr.no jsou samozřejmě všemožné grafy a mapa, ve které si můžete nechat zobrazit třeba srážky, anebo povětrnostní podmínky.

Windy

Aplikaci Windy, známou také pod názvem Windyty, si v poslední době oblíbilo mnoho uživatelů. Je to především díky její přesnosti a čtyř předpovědním modelům. V rámci Windy navíc získáte skvěle zpracované animace počasí, přesné předpovědi a jednoduché ovládání. Aplikace Windy je doopravdy velmi propracovaná a nabízí detailní předpověď na následující hodiny a dny. Skloubením všech těchto skvělých vlastností vzniká aplikace, která patří mezi naprostou špičku v předpovědi počasí a určitě si ji mnoho z vás oblíbí.

iRadar CZ+

Tato aplikace pochází od českého soukromého vývojáře. Pokud patříte mezi opravdové fajnšmekry a chcete o nadcházejícím počasí vědět doopravdy úplně všechno, tak je iRadar CZ+ přesně pro vás. K dispozici jsou údaje, které vám zobrazí informace o čistotě ovzduší, bouřkových mracích, sondážním měření, tlaku, teplotě půdy a další. Nechybí samozřejmě také klasická předpověď počasí. Součástí iRadar CZ+ je také hlášení výstrah, které vyhlašuje ČHMÚ. iRadar CZ+ je doopravdy určený pro naprosté profesionály, kteří se v počasí vysloveně vyžívají. Lehce ale pokulhává design aplikace, za což má aplikace jeden minusový bod na pomyslné stupnici hodnocení.

Ventusky

Ventusky je další českou aplikací, která se v poslední době stala v tuzemsku velmi populární. Je velmi přesná a rozhodně si v tomto žebříčku zaslouží své místo. Ventusky dokáže kromě klasické předpovědi zobrazit také pocitovou teplotu a predikci radarových dat. O předpověď srážek a bouřek se stará přesná počítačová simulace. Aplikace Ventusky je sice placená, avšak berte v potaz, že zakoupením podpoříte české vývojáře a 79 korun za tak skvělou aplikaci váš rozhodně nevytrhne.

Meteoradar

Aplikace Meteoradar se těšila veliké oblibě především v minulosti, nyní ji však zastoupily jiné a modernější aplikace, na které si uživatelé zvykli především díky modernějšímu designu. I přesto však ale i nadále zůstává Meteoradar spolehlivou aplikací, která funguje přesně a relativně spolehlivě. Součástí Meteoradaru je samozřejmě klasická předpověď, nechybí ale také mapy s bouřkovými a srážkovými mraky. Zobrazení předpovědi je v rámci Meteoradaru velmi jednoduché – stačí chytnout posuvník a s ním se posouvat v čase.

Dnes nejčtenější

.