Zavřít reklamu

Od představení prvních Apple Watch s podporou LTE dělí svět sice již více než tři roky, v České republice však na tuto vychytávku stále čekáme. Tuzemští operátoři totiž zatím podporu potřebné technologie nenabízí a jak se zdá, ještě chvíli ani nabízet nebudou. Vyplývá to alespoň z čerstvého tweetu O2, které bylo doposud považováno za hlavního adepta na vítězství v českém závodě jménem eSIM pro Apple Watch. 

Zatímco operátoři T-Mobile a Vodafone v minulých týdnech na dotazy týkající se zprovoznění eSIM na Apple Watch svorně odpovídali, že je termín služby vzhledem k její technické náročnosti velmi těžké odhadnout s tím, že z dalších částí odpovědí bylo jasné, že s ním nasazením eSIM hned tak počítat nemáme, O2 před pár měsíci připustilo, že je spuštění eSIM u Apple Watch letos pro jeho zákazníky reálné. Situace se však bohužel nyní výrazně změnila, což O2 prozradilo právě v novém tweetu, ve kterém odpovídalo jednomu z našich čtenářů (kterému tímto děkujeme za upozornění). V odpovědi konkrétně stálo, že vzhledem k nákladné investici je nyní vývoj technologií pro eSIM na Apple Watch v Česku zastaven. Kdy bude opět rozběhnut sice operátor neprozradil, avšak je vcelku pravděpodobné, že se k tomu i s ohledem na současnou situaci ve světě hned tak neodhodlá. 

V tuto chvíli tak bohužel nezbývá než doufat, že se zbylí dva operátoři “rozjedou” a alespoň oni Česko v dohledné době podporou eSIM u Watch potěší. Osobně však musíme přiznat, že s tím tak úplně nepočítáme, jelikož je nutné brát v potaz uživatelskou základnu Apple Watch v Česku v poměru k investici, která bude potřeba. eSIM pro Apple Watch totiž funguje jinak než klasická eSIM, jelikož se pro hodinky musí de facto rozdvojit jedno telefonní číslo. Něco podobného přitom v současnosti mnoho jiných produktů, u kterých by byla technologie využitelná, nenabízí, což jejímu rozmachu velmi pravděpodobně brání. 

Dnes nejčtenější

Další články