Zavřít reklamu

Přestože si první vybrané modely Apple Watch s podporou LTE odbyly svou premiéru už na podzim 2017, v České republice na spuštění této funkce stále čekáme. Operátoři sice svorně tvrdí, že technologii, která je pro spuštění podpory potřeba, testují a to velmi intenzivně, kdy by však mohlo být v tomto směru hotovo je záhadou. Nyní se však na Twitteru objevila jiskřička naděje pro letošní rok. 

Jeden z našich čtenářů (kterému tímto děkujeme) se na podporu eSIM u Apple Watch tuzemských operátorů ptá pravidelně s tím, že jejich odpovědi byly v minulosti “jako přes kopírák”. Po položení posledního dotazu se mu však dostalo od oficiálního twitterového účtu O2, přesněji O2 Guru, velmi zajímavé a do jisté míry nadějné odpovědi, ve které konkrétně stálo, že spuštění podpory eSIM pro Apple Watch v tomto roce je reálné. Datum operátor sice prozradit nechtěl, avšak už to, že zmínil letošní rok je s ohledem na veškeré předešlé odpovědi všech operátorů velkým krokem kupředu. 

Co se týče zbylých dvou operátorů, kterým byla též otázka na dostupnost eSIM v Apple Watch položena, ti stále zarytě mlčí. T-Mobile na svůj Twitter napsal jen to, že až se dostupnost objeví, dá o ní svým zákazníkům vědět. Vodafone pak napsal, že s ní výhledově počítá, ale též žádný konkrétní stanovený termín nemá – tedy alespoň oficiálně. Není totiž rozhodně vyloučeno, že má PR oddělení T-Mobilu a Vodafonu jen nařízeno o LTE u Apple Watch mlčet, zatímco O2 už pozvolna povoluje otěže. Ať už je pravda jakákoliv, doufejme, že se letos skutečně podpory u Watch dočkáme. 

Související články

Dnes nejčtenější

.