Zavřít reklamu

Jeden z nejčastějších dotazů našich čtenářů v posledních dnech je to, jak nainstalovat eRoušku. Ta se totiž v současnosti těší obrovskému mediálnímu zájmu a to zejména díky tomu, že jsme se před pár dny dočkali uvolnění jejího velkého updatu, díky kterému by měla být o poznání použitelnější než její předešlá verze. Pokud tedy i vy tápete nad tím, jak eRoušku, která má Česku pomoci v boji s koronavirem, nainstalovat, jste tu správně.

Jak nainstalovat eRoušku

  1. Z App Store si stáhněte aplikaci eRouška, popřípadě aktualizujte na verzi 2.1, pokud jste jí již stáhli dříve
  2. Zapněte si Bluetooth
  3. Spusťte aplikaci eRouška a seznamte se s novinkami
  4. Povolte oznámení, jelikož jedině tak se efektivně dozvíte o potenciálních setkání s nakaženými
  5. Dokončete aktivaci

O tom, zda se instalace podařila, se můžete přesvědčit buď samotné aplikaci, která vám na úvodní obrazovce oznámí, že je eRouška aktivní, nebo v případě iOS 13.7 a novějších v Nastavení a sekci Oznámení o kontaktech s nákazou, kde bude u Stavu protokolování kontaktů s nákazou svítit „Aktivní“. Nutno podotknout, že bez eRoušky je oznámení o kontaktech s nákazou nezaktivovatelné, o čemž se můžete jednoduše přesvědčit sami tím, že se o to pokusíte. V rozhraní budete totiž vždy přesměrování na mikrostránku eRoušky v App Store a vyzváni ke stažení.

Na závěr jen doplním, že nová verze eRoušky (která je v současnosti jako jediná ke stažení v App Store a Google Play) je funkční pouze na iPhonech s iOS 13.5 a vyššími či Androidech s Android 6.0 a vyššími. Pokud tedy máte telefony, které nejsou s těmito systémy kompatibilní, bohužel neexistuje možnost, jak na ně eRoušku dostat. Máte-li telefony se softwary kompatibilní, avšak neaktualizovaná, stačí je pouze updatovat a vše bude fungovat přesně tak, jak má.

Dnes nejčtenější

.