Zavřít reklamu

Je tomu jen pár dní, co jsme vás na našem magazínu informovali o poměrně zvláštní “krabičkové politice” Applu u jeho nových Apple Watch. Přestože se totiž na nedávné Keynote chlubil tím, že z krabiček svých nových smartwatch odstraní nabíjecí adaptéry kvůli ochraně planety, učinil tak jen u levnějších modelů. Modely Apple Watch Edition či Hermès, které jsou výrazně dražší než ocelové či hliníkové smartwatch, se totiž i přes prohlášení Applu o snaze eliminovat elektroodpad nabíječky dočkaly, za což si kalifornský gigant vysloužil celou řadu posměšků. Jeho krok totiž mnozí uživatelé četli jako jasné přiznání toho, že bohatí lidé planetu šetřit nemusí. Jak se však nyní zdá, Apple si vzal kritiku a posměšky k srdci. Nabíjecí adaptéry totiž po čtyřech dnech prodejů nových Apple Watch zmizely ze všech balení těchto hodinek. 

Všímaví jablíčkáři si na oficiálním Online Storu Applu všimli toho, že zatímco po Apple Eventu zobrazovaly stránky u verzí Hermès a Edition v sekci týkající se obsahu balení i klasický 5W nabíjecí adaptér, nyní již jej nezobrazují. Balení hodinek se tím pádem skládá “jen” z těla hodinek, řemínku a nabíjecího kabelu spolu s manuály. Že se nejedná o chybu grafiky, ale záměr ze strany Applu potvrzují jablíčkáři, kteří si zakoupili Hermès či Edition hodinky hned po spuštění jejich prodejů a v jejich balení adaptéry našli. Jak rychle budou ve světě dostupné modely bez nabíječek nicméně v tuto chvíli nelze zcela přesně říci. Dá se totiž očekávat, že Apple doprodá hodinky, ke kterým již jsou adaptéry přibalené, a následně teprve začne prodávat modely bez něj. 

S ohledem na eliminaci nabíjecího adaptéru u všech modelů Apple Watch se zdá již nyní prakticky jisté, že se stejného osudu dočkají i letošní iPhony. Odstranění nabíječek jen z levnějších Apple Watch sice mohlo být některými uživateli čteno tak, že se stejného kroku dočkáme jen u levnějších iPhonů 12, avšak když už nejsou adaptéry ani u drahých edic, nemá smysl počítat s tím, že by je Apple u řady Pro přeci jen ponechal. Oficiálního potvrzení se nicméně dočkáme velmi pravděpodobně až v polovině října, kdy se s představením nových iPhonů počítá. 

Související články

Dnes nejčtenější