Zavřít reklamu

Když Apple při představování nových Apple Watch Series 6 a SE na úterní Keynote prozradil, že do jejich balení nebude kvůli snaze eliminovat elektroodpad přidávat 5W nabíjecí adaptéry, jablíčkáři přijali tuto novinku bez větší vlny kritiky. Kalifornský gigant totiž většinu z nich uchlácholil tím, že nabíjecí adaptéry má stejně prakticky každý z nich doma a tudíž je lepší používat je, než zatěžovat dalším a dalšími nepotřebnými kusy planetu. Jak se však zdá, ne všichni majitelé Apple Watch musí být podle Applu ekologičtí. 

Zatímco u standardních verzí Apple Watch Series 6 a SE v hliníku či oceli v případě zahraničí byste nabíječky v balení hledali marně, pokud byste sáhli po modelech z titanu, potažmo po hodinkách z edice Hermès, nabíjecího adaptéru byste se u nich dočkali. Od klasických Apple Watch se přitom prakticky v ničem kromě ceny, potažmo řemínku či materiálu těla neliší. S trochou nadsázky by se tak dalo říci, že lidé, kteří si mohou dovolit nejdražší modely Apple Watch na trhu, zřejmě podle Applu planetu šetřit nemusí. 

Rozhodnutí přibalit ke dvěma výše zmíněným řadám Watch nabíjecí adaptér je bezesporu poměrně zvláštní záležitosti, která si jistě ještě vyžádá pozornost médií. Faktem sice je, že se modelů z titanu či edice Hermès prodává v porovnání s klasickými “levnými” modely mnohem méně, to ale nemění nic na tom, že i jejich uživatelé mají na 99 % doma nabíjecí adaptéry, které by mohli pro jejich nabíjení využít. 

Dnes nejčtenější

Další články