Zavřít reklamu

Vzhled chystaných náhlavních sluchátek AirPods Studio z dílny Applu již není tajemstvím – tedy alespoň neoficiálně. Po úniku reálné fotky a videa prototypů, o kterém jsme vás informovali včera ráno, totiž potvrdil pravost tohoto designu i leaker Jon Prosser a to skrze rendery, které vytvořil ve spolupráci s @cconceptcreator a které vychází z reálné předlohy, kterou má Prosser k dispozici.

Sluchátka (nebo alespoň jeden z jejich chystaných modelů) mají být kombinací prémiových materiálů v čele s kvalitním kovem či kůží. Na polstry má pak Apple využít stejný materiál, do kterého obaluje HomePod. Co se pak týče designu, ten je poměrně netradiční. Jak můžete vidět v galerii vedle tohoto odstavce, Apple chce vsadit na úzká propojovací ramena v kombinaci s širokým náhlavním mostem, který má zajistit pohodlné nošení. Náušníky pak dostanou nikoliv kulatý, nýbrž hranatý tvar, který využívají v současnosti třeba sluchátka z dílny Marshall, byť v trochu jiné formě. Pokud vás pak zajímají technické specifikace, těšit se můžete například na USB-C port, který bude zároveň jediným portem na sluchátkách. Klasický 3,5mm jack si na ně totiž cestu nenajde. Další zajímavostí je pak automatická detekce levého a pravého ucha či magnetické náušníky. 

Kdy a jak Apple nová sluchátka představí není zatím bohužel jasné. Spekuluje se totiž jak nad představením na Keynote spolu s iPhony 12, tak i nad tiskovou zprávou. Stejně tak se leakeři neshodnou, zda dojde k představení ještě v září, říjnu či snad až listopadu. Jedno je však jisté už nyní – Apple bude chtít těmito sluchátky ovládnout trh, na který budou patřit. Zda se mu to podaří nicméně ukáže až čas. 

Dnes nejčtenější

Další články