Zavřít reklamu

Jak jistě víte, tak včera proběhla již tradiční jablečná zářijová konference. Na této konferenci Apple představil nové Apple Watch SE a Series 6, kromě toho jsme se dočkali také nového iPadu 8. generace a kompletně přepracovaného iPadu Air 4. generace. Představení se poté dočkal také balíček služeb Apple One, který bude na podzim k dispozici i v Česku – konkrétně v něm najdete Apple Music, Apple TV+, Apple Arcade a iCloud za výhodnou cenu. Vcelku neočekávaně Apple oznámil, že se právě dnes dočkáme vydání oficiálních veřejných verzí iOS a iPadOS 14, společně s watchOS 7 a tvOS 14, ihned po skončení konference poté Apple vydal Golden Master verze pro vývojáře.

V případě, že jste si v minulých měsících či týdnech nainstalovali vývojářský profil, anebo profil pro beta testery, a chcete mít k dispozici novou verzi iOS či iPadOS 14 pro veřejnost, tak je nutné, abyste stažený a nainstalovaný profil ze zařízení odstranili. Toho docílíte následovně:

  • Prvně v rámci iOS či iPadOS přejděte do nativní aplikace Nastavení.
  • Jakmile tak učiníte, tak klepněte na možnost Obecné.
  • Nyní sjeďte níže a rozklikněte kolonku Profil.
  • Zde poté klepněte na profil s názvem iOS 14 & iPadOS 14 Beta Software…
  • Po rozkliknutí klepněte na tlačítko Odstranit profil.
  • Nyní je nutné, abyste se autorizovali pomocí vašeho kódového zámku.
  • Nakonec klepněte ještě jednou na Odstranit a je hotovo.

V případě, že už tedy máte beta testování dost a chtěli byste se přesunout na klasickou veřejnou verzi, tak je nutné provést výše uvedený postup. Pokud byste se z beta testování neodhlásili, tak by vám klasicky i nadále chodily další vývojářské a beta verze iOS či iPadOS 14. Vydání iOS a iPadOS 14 je tradičně naplánováno na dnešek, konkrétně okolo 19:00. Berte na vědomí, že tento postup funguje pouze v případě, že jste Golden Master verzi pro vývojáře nenainstalovali. Pokud jste provedli instalaci GM verze, tak pro vás bude k dispozici až další veřejná verze systému, tedy s největší pravděpodobností iOS či iPadOS 14.1.

Dnes nejčtenější

.