Zavřít reklamu

Útok na suverénní ovládnutí trhu se smartwatch vyhlášen. Tak přesně takto by se dalo s trochou nadsázky označit čerstvé představení nových levných smartwatch z dílny Applu. Ty nesou název Apple Watch SE a jak je již z jejich názvu patrné, cílí především na méně náročné uživatele, kterým jde primárně o spolehlivost v kombinaci s nízkou cenou, nikoliv o nejnovější funkce.

Nové Apple Watch SE mají stejný design jako Apple Watch Series 4 či 5 a pyšní se i naprosto stejnými rozměry. To jinými slovy znamená, že se u nich můžete těšit na poměrně velký displej se zaoblenými rohy, úzké tělo se senzorem pro měření tepové frekvence na spodku hodinek či dvě velikostí varianty – konkrétně 40 mm a 44 mm. Na rozdíl od Series 4 a 5 však hodinky nenabízí senzor EKG v digitální korunce a chybí jim i Always-on displej, který byl hlavní novinkou loňských Series 5. Nechybí však u nich vychytávky typu rozpoznání pádu a tak podobně.

Apple Watch

Srdcem hodinek je čipset Apple S5 , který je nasazen i v Series 4 z roku 2018 a Series 5 z roku 2019. I přes své stáří se však jedná o vynikající procesor s dostatečným výkonem, který hodinkám zajistí plynulý chod i několikaletou softwarovou podporu. To ostatně tvrdí i samotný Apple, který označuje Apple Watch SE za ideální smartwatch pro začínající uživatele s Watch. Tomu ostatně odpovídá i jejich nabídka funkcí, jelikož si na hodinkách užijete „jen“ měření tepu, kompas, gyroskop, pohybové senzory, detekci pádu a samozřejmě i GPS. Co se týče ceny, hodinky budou v USA začínat na 279 dolarech bez daně, což je rozhodně lákavá cena.  Předobjednat půjdou již dnes, dostupné pak budou od tohoto pátku.

Související články

Dnes nejčtenější

.