Zavřít reklamu

V souvislosti s blížícím se Apple Eventem, který bude kalifornský gigant pořádat již příští úterý 15. září od 19 hodin, se čím dál hlasitěji hovoří o Apple Watch SE – tedy levnějších Apple Watch, které budou vycházet ze starších modelů, ale nabídnou výkon srovnatelný s modely nejnovějšími. Ačkoliv nebyl jejich příchod ještě ani oficiálně potvrzen Applem, někteří tuzemští jablíčkáři jej již mají za hotovou věc a to zejména díky etiketám v obchodě s elektrem Datart, které zdánlivě Apple Watch SE nabízí. Pravda je však na 99 % zcela jinde. 

Na etikety v Datartu nás upozornil v průběhu dneška jeden z našich fanoušků, kterému tímto děkujeme. Na fotkách, které nám zaslal, je skutečně na prvním řádku názvu produktu napsáno Apple Watch Se, což může skutečně působit do značné míry zmatečným dojmem. Takřka 100% se však jedná o tiskovou chybu spojenou buď s nedostatkem místa pro natisknutí “Series 5”, nebo špatné použití spojky “s”, kterou mohl chtít provázat prodejce první řádek se druhým – tedy, aby bylo na cedulce napsáno “Chytré hodinky Apple Watch s (Se) GPS 40mm pouzdro ze zlatého hliníku. Právě absence slova “hliníku” však naznačuje, že se jedná spíš o první výše zmíněnou možnost. 

apple watch series 5 datart
Zdroj: Redakce Letem světem Applem

Že jsou Apple Watch zmíněné na cedulce “pětkovou” řadou si lze vyvodit i podle ceny, kterou si za ně obchod účtuje. 11 690 Kč a 12 490 Kč jsou totiž standardní ceny 40 a 44 mm verzí Apple Watch Series 5, což si můžete ostatně velmi jednoduše zkontrolovat i přímo na Online Storu Applu. Navíc se očekává, že aby byly Apple Watch SE pro uživatele zajímavé, bude u nich Apple muset cenu srazit výrazně pod nynější cenu Apple Watch Series 5, potažmo pod cenu chystaných Apple Watch Series 6, která má být +- na stejné úrovni jako u Series 5. Podtrženo, sečteno – pokud jste si cedulek v Datartu všimli také a zaradovali jste se, že jsou Apple Watch SE potvrzeny, radost byla předčasná. 

Dnes nejčtenější

.