Zavřít reklamu

Teprve před dvěma dny jsme vás informovali o nejnovějších informacích z kauzy Apple vs. Epic Games. Karta se totiž tak trošku obrátila, jelikož Applu pravděpodobně přetekly nervy a podal vlastní žalobu. Na tu nově zareagoval i generální ředitel společnosti Epic Games Tim Sweeney, který se poměrně ostře opřel do Applu a kritizoval tak jeho kroky.

Zmiňované vyjádření vyšlo skrze sociální síť Twitter. Kalifornský gigant již na začátku tohoto týdne označil celý spor jakožto běžnou neshodu, která se točí pouze kolem peněz. A přesně tento výrok se stal trnem v patě zmiňovaného ředitele. Podle jeho slov totiž přesně tohle znamená, že jablečná společnost za roky na vrcholu kompletně ztratila přehled nad fungováním principů technického průmyslu a chování Applu bychom mohli označit za jakési pozérství před soudem. Bohužel už ale nespecifikoval, jaké principy má vlastně na mysli. Nadále jsme se dočkali i oficiálního vyjádření k videu od Epic Games, které paroduje ikonickou jablečnou reklamu z roku 1984, jenž ve své době doslova pohnula světem. V tomto směru chtěl Epic ukázat, že je Apple všemocnou společností diktující podmínky uživatelům. Zároveň tak používá svou pozici pro ovládání trhu a získávání peněz.

Sweeney poté hovoří o tom, proč vůbec započala „válka“ proti jablečnému App Storu. Podle jeho slov mají i vývojáři určitá práva, která je třeba respektovat. Šéf Epicu však silně nesouhlasí s tím, že by byl celý spor pouze o penězích, ale ve skutečnosti by mělo jít o touhu po změně.

V souvislosti s aktuálně probíhajícím soudním sporem došlo prakticky okamžitě k odstranění hry Fortnite z jablečného App Storu. Kalifornský gigant se navíc rozhodl pro ukončení vývojářského účtu společnosti Epic Games, k čemuž už navíc došlo. V reakci na to Epic zareagoval žádostí u soudu, kdy si přeje, aby soud vydal soudní nařízení, které Applu přikáže obnovení samotného účtu a umožní návrat hry Fortnite zpět do App Storu. Soudní slyšení proběhne až ke konci měsíce září.

Dnes nejčtenější

Další články