Zavřít reklamu

Na začátku letošního roku se objevily první střípky informací poukazující na novou barevnou variantu chystaných iPhonů 12 Pro, která by měla vystřídat půlnočně zelenou z řady 11 Pro. Ačkoliv jsme potvrzení těchto spekulací důvěryhodným zdrojem dlouho nedostali, díky agentuře Bloombergu je tomu již zcela jinak. Její zdroje totiž nasazení nové barevné varianty potvrdily, díky čemuž již nemá smysl nad jejím příchodem prakticky pochybovat. 

Novou barevnou variantou iPhonů 12 Pro má být tmavě modrá, kterou bude Apple označovat jako Navy Blue. Tou doplní standardní trio ve složení vesmírně šedá, stříbrná a zlatá. Dá se nicméně očekávat, že i tentokrát si novou barvu užijeme jen jeden rok, jelikož jí Apple použije jen jako exkluzivitu pro danou řadu, jak v minulosti mnohokrát rád udělal. Rovněž platí, že tato barva dorazí skutečně jen na řadu Pro a nikoliv levnější řadu 12. I v té se sice má objevit modrá, avšak o poznání světlejší než ta, kterou Apple použije u 12 Pro. U levnější řady se totiž má Apple držet podobné strategie jako u iPhonů XR či 11 – tedy výraznějších, pastelových barev. 

Kdy přesně se iPhony 12 (Pro) nejen v tmavě modrém kabátku představí není v tuto chvíli bohužel jasné. Kvůli pandemii koronaviru totiž Apple podle všeho odpískal svou tradiční zářijovou Keynote, kterou pořádával na samém začátku tohoto měsíce, s čímž se váže i spuštění prodejů samotných telefonů. Těch se tak dočkáme o několik týdnů, ne-li měsíců později než je obvyklé. Snad tedy budou stát alespoň skutečně za to. 

Související články

Dnes nejčtenější

.