Zavřít reklamu

Letošní podzim nepřinese jen Apple Watch Series 6, ale i zbrusu novou modelovou řadu jablečných smartwatch. Vyplývá to alespoň z informací agentury Bloomberg, dle které představí po boku high-endových Series 6 i model cílící na méně náročné uživatele, který se je bude snažit zaujmout primárně cenou. Řeč je konkrétně o upgradovaných Apple Watch Series 3. 

Přestože Apple představil Apple Watch Series 3 už v roce 2017, v jeho nabídce mají stále své pevné místo. Mezi uživateli se totiž stále těší velmi solidní oblibě, jelikož nabízí celou řadu skvělých funkcí v líbivém těle za přívětivou cenu. Jelikož však hardwarově nezadržitelně zastarávají, má je Apple podle Bloombergu v plánu aktualizovat, díky čemuž vzroste jejich výkon a přibudou v nich i některé vychytávky z Apple Watch Series 4 či 5 jako například rozpoznání pádů a tak podobně. Po designové stránce se nicméně “trojky” nezmění, takže je možné, že se je Apple rozhodne označovat jako Apple Watch SE. Stejný vzorec – tedy hardwarové vylepšení ověřeného modelu – totiž Apple použil i u iPhonů SE 1. a 2. generace. 

V tuto chvíli se nedá říci, jakou cenu by Apple u upgradovaných Apple Watch Series 3 nebo chcete-li Apple Watch SE mohl nasadit. Na tuzemském trhu nicméně klasickou Series 3 prodává za 5790 korun v případě 38mm a 6590 korun v případě 42mm verze, takže se dá očekávat, že cena upgradovaného modelu se bude pohybovat zhruba na této úrovni. Jasno však budeme mít až po oficiálním představení, které by se mělo konat někdy v následujících týdnech. 

Dnes nejčtenější

Další články