Zavřít reklamu

Zatímco v loňském a předloňském roce se Applu dařily eliminovat úniky informací ohledně chystaných iPhonů „jen“ na fotky a potažmo nákresy a schémata, letos tak úspěšný nebyl. Na internetu se totiž objevilo reálné video zachycující testovací jednotku iPhonu 12 Pro Max. Není sice příliš kvalitní a navíc je natáčené za tmy, takže je na něm vidět jen displej, pochází však od jednoho z nejuznávanějších leakerů současnosti a navíc ukazuje softwarové rozhraní obsahující prvky, které nejsou dostupné na žádných jiných iPhonech.

Video, které si můžete pustit pod tímto odstavcem, zachycuje dle leakera Jona Prossera testovací jednotku iPhonu 12 Pro Max, ve které běží i speciálně upravený software právě pro potřeby testu. Prohlédnout si v něm můžete vcelku detailně rozhraní pro nastavení 120Hz obnovovací frekvence displeje, ale i LiDARu, který by měl být velkým přínosem zejména pro fotky a videa. Prohlédnout si ale můžete třeba i horní výřez v displeji, který se zdá být nakonec stejně velký jako v předešlých letech. Proto se dá očekávat, že právě za něj bude Apple svými fanoušky nejvíce popotahován po představení novinek.

V tuto chvíli zatím není zcela jasné, na kdy přesně má Apple představení nové generace iPhonů v plánu. Sám sice před pár týdny přiznal, že novinky dorazí později než je obvyklé, avšak neupřesnil, zda tím myslí jen start jejich prodejů či i představení. Čím dál více zdrojů se nicméně přiklání k tomu, že myslel druhou možnost a představení novinek přesouvá ze září na říjen. Jasněji bychom v tomto směru mohli nicméně mít už za pár dní. Keynote pro představení iPhonů totiž bývá zpravidla na začátku září a pozvánky na ní jsou proto rozesílány na konci srpna. Pokud tedy v tomto termínu nedojdou, bude jasné, že se jeho prohlášení větší či menší měrou týkalo i samotného představení.

Dnes nejčtenější

Další články