Zavřít reklamu

Včera večer Apple možná trochu nečekaně uvolnil další beta verze svých operačních systémů v čele s vývojářskou a veřejnou betou iOS 14. Ačkoliv se jedná již o šestou testovací verzi, stále se v ní objevují novinky či jejich vylepšení, které si zaslouží pozornost. Tři největší vám přinášíme v následujících řádcích.

  • Vylepšení designu rozhraní pro výběr času v aplikací Hodiny – Na designu rozhraní pro nastavování času v aplikaci Hodiny pracoval Apple už v předešlých betách a ani včera vydaná beta není v tomto směru výjimkou. Do rozhraní přibyl konkrétně oranžový rámeček zvýrazňující místo pro úpravu času pro daný úkon. Ten se zobrazí vždy jen v případě, že na místo úpravy času tapnete prstem. Jakmile pracujete s jinými prvky v aplikaci, zvýraznění zmizí. 
  • Do nastavení přibyla položka pro aktivaci prostorového zvuku u AirPods Pro Pro AirPods Pro chystá Apple s příchodem nových OS zajímavé vylepšení ve formě přidání podpory prostorového zvuku. Rozhraní pro jeho aktivaci nyní přibylo i do Nastavení, konkrétně pak Zpřístupnění a podsekce AirPody. V té je nyní na jejím úplném konci přepínač pro aktivaci funkce Sledovat iPhone, kterou Apple popisuje slovy: “Při zapnuté funkci Sledovat iPhone bude zvuk podporovaných filmů a televizních pořadů znít, jako by vycházel z iPhonu a nebude sledovat pohyb vaší hlavy”.  Je nicméně potřeba podotknout, že pro funkčnost prostorového zvuku je potřeba i updatovat firmware AirPods Pro, což však není v současnosti zatím možné, jelikož firmware ještě nevyšel. Je ale možné, že nás od jeho vydání dělí poslední hodiny či dny, jelikož i ten bude potřeba otestovat. 
  • Nový informační panel v Apple Maps – Po otevření Apple Maps objeví (jen jednou) nová úvodní obrazovka informující o nových funkcích v aplikaci v čele s cyklotrasami, rychlostními kamerami či průvodcem po zajímavých místech. 

Dnes nejčtenější

Další články