Zavřít reklamu

Zdá se, že roky čekání na český Apple Store se chýlí ke konci. Kalifornský gigant totiž na svých webových stránkách věnovaných náboru zaměstnanců vyvěsil pozici, která tento plán alespoň podle popisu víceméně potvrzuje. Hledá totiž konkrétně člověka na pozici Apple Shop Leader do Prahy.

Že Apple hledá lidi do svých českých kanceláří není v posledních letech ničím zcela výjimečným. Člověk pro pozici Apple Shop Leader spadající pod Apple Retail (tedy maloobchod) se však hledá zřejmě poprvé. Že se jedná o pozici úzce provázanou s kamenným Apple Storem si lze vcelku jednoduše vyvodit skrze sekci Key Qualifications, ve které lze nalézt zmínky o řízení a rozvoji prodejny a plnění zadaných cílů, či o komunikaci a “předávání jedinečných zkušeností a znalostí” zákazníkům v obchode skrze všechny úrovně týmu. Vedoucí prodejny bude mí ale na starosti i motivování svých podřízených či kontrolování dodržování všech pravidel nastavených Applem. 

Jelikož byl inzerát přidán teprve v pátek 21. srpna, je jasné, že je Apple na samotném začátku hledání, které bude pravděpodobně trvat několik dlouhých měsíců. Zda se v jejich průběhu dozvíme, kde přesně bude Apple Store v Praze stát a potažmo, kdy se tak stane, je nicméně v tuto chvíli ve hvězdách. Vzhledem k vypsání pracovní pozice se dá nicméně předpokládat, že vše potřebné má již Apple vyřešené. 

[Aktualizace]: Jásání bylo možná předčasné. Je totiž možné, že se inzerát vztahuje na koncept Apple Shopů, které provozují někteří tuzemští prodejci v čele s Alzou. Tyto obchody lze zjednodušeně popsat jakožto koncept, kdy Apple nabízí oficiálně své produkty v rámci zaběhlé společnosti v jejích prostorech. Produkty jsou pak v těchto prostorech nabízeny přímo zaměstnanci Applu. Více informací přímo od Alzy se dozvíte zde. Nicméně zda tomu tak skutečně je či nikoliv z inzerátu vyčíst nelze a kde je pravda ukáží až následující týdny. 

Dnes nejčtenější

.