Zavřít reklamu

Mezi novinky, které společnost Apple na letošní online WWDC oznámila v souvislosti s operačním systémem iPadOS 14, patřilo mimo jiné výrazné vylepšení nativní Domácnosti. iPad je výborným pomocníkem při správě a ovládání prvků chytré domácnosti, a je skvělé, že se Apple snaží příslušné funkce ještě více vylepšit. Na co se můžeme již od září těšit?

Podobně jako v nativní aplikaci Domácnost v operačním systému iOS 14 dochází i v případě Domácnosti pro iPadOS 14 k drobnějším změnám po stránce vzhledu a několika výraznějším změnám v oblasti funkcí. Apple se v iPadOS 14 snaží uživatelům výrazně usnadnit ovládání chytré domácnosti, více zapojit nejrůznější automatizace a rozšířit možnosti práce s Domácností z Ovládacího centra. Stejně jako v iOS 14 je i zde samozřejmostí nově zavedené přizpůsobení intenzity jasu prvků chytrého osvětlení, ještě lepší podpora rozpoznání obličejů u kompatibilních doplňků, jako jsou bezpečnostní kamery nebo chytré zvonky, a vylepšení soukromí.

Vzhled

Jak jsme uvedli v úvodu článku, po stránce designu se Domácnost v iPadOS 14 nijak výrazně nezmění, drobnějších změn si ale přece jenom můžete všimnout. Tyto změny většinou souvisí s novými funkcemi – v horní části hlavní obrazovky přibyly údaje, vztahující se ke stavu domácnosti. Najdete zde tedy případná upozornění na slabou baterii, zjištěné problémy s příslušenstvím, upozornění na případné neplánovaně odpojené příslušenství a další užitečné údaje. Domácnost v iPadOS dále získala nový postranní panel pro lepší přehled a ovládání, v tomto panelu se nachází také odkaz pro automatizace.

Novinky

V okamžiku připojení nového příslušenství vám Domácnost v iPadOS 14 začne nově nabízet návrhy pro automatizaci. V Ovládacím centru si v iPadOS 14 zase můžeme všimnout návrhů pro práci s příslušenstvím a scénami v souvislosti s denní dobou a tím, jaké úkony obvykle v daný čas provádíte v Domácnosti. Stejně jako v operačním systému iOS 14 získává také Domácnost zmíněnou podporu rozpoznání obličejů. Ta spočívá v tom, že pokud máte v aplikaci přidané bezpečnostní kamery nebo chytré zvonky s kamerou, můžete k nim přidat označení pro členy rodiny nebo třeba přátele. V iPadOS 14 přibydou také funkce pro zóny aktivit. Zóny aktivity fungují podobně jako klasické zóny. Tato funkce umožní uživatelům nastavení ovládání a notifikací, které souvisí výhradně s vybranou aktivitou.

Závěrem

Domácnost v iPadOS 14 (potažmo v iOS 14) je příkladem nativní aplikace, která s aktualizací přináší sice spíše drobné, ale funkční a užitečné změny. Aplikace po přechodu na novou verzi operačního systému neztrácí na přehlednosti a ovládá se rychle a jednoduše.

Související články

Dnes nejčtenější

.