Zavřít reklamu

Přešli jste před pár dny na nejnovější verzi mobilního operačního systému iOS s označením 13.6.1, ale z nějakého důvodu vám nevyhovuje a vy přemýšlíte nad návratem zpět na iOS 13.6? Pak pro vás máme špatnou zprávu. Apple totiž přestal dnes v noci iOS 13.6 podepisovat, což znamená pro jeho uživatele jediné – instalace přes iTunes, potažmo Finder již není možná.

Apple se u končení podepisování nebo chcete-li podpory jednotlivých verzí iOS uchyluje vždy po několika týdnech po jejich vydání, čímž se snaží docílit toho, že nejnovější verze iOS používá naprostá většina jeho uživatelů a tím pádem tak mají i nejlépe chráněné telefony. Ukončení podepisování dále zabraňuje v šíření jailbreaku, který je zpravidla dostupný na starší verze iOS a nikoliv ty nejnovější. Pokud by vám iOS 13.6.1 přeci jen nevyhovoval, budete muset počkat minimálně dalších pár dnů do spuštění beta testování dalšího minoritního updatu iOS 13 (pokud jej má tedy Apple vůbec v plánu, či se můžete rovnou zapojit do beta testování iOS 14, které je již v plném proudu.

Podle popisu aktualizace 13.6.1 řeší problém, kdy nepotřebné systémové datové soubory nemusely být automaticky odstraňovány při nedostatku místa v úložišti telefonu. Jako další aktualizace opravuje problémy se správou teploty, který způsoboval že některé displeje převážně novějších iPhonů působily nazelenale. Jako poslední pak opravuje chybu, která u některých uživatelů vyřazovala z provozu “koronavirová upozornění”, která Apple implementoval do systému už v dubnu coby snahu pomoci v boji s koronavirem.

Související články

Dnes nejčtenější