Zavřít reklamu

Pokud patříte mezi uživatele nativní aplikace Kalendář, tak máte k dispozici nespočet různých nastavení, díky kterým si jej můžete přizpůsobit k obrazu svému. Některé funkce vám dokonce mohou urychlit celkovou práci s aplikací Kalendář. Na jednu takovou funkci, která vám dokáže ušetřit několik sekund času navíc, se podíváme v rámci tohoto článku. Konkrétně si ukážeme, jakým způsobem můžete v Kalendáři na iPhonu či iPadu nastavit výchozí časy pro upozornění u určitých typů událostí. Vrhněme se tedy přímo na věc.

Jak na iPhone v Kalendáři nastavit výchozí časy pro upozornění

V případě, že chcete na vašem iPhonu či iPadu nastavit výchozí časy pro upozornění u určitých typů událostí, tak stačí, abyste se drželi tohoto postupu:

  • Na vašem iOS či iPadOS zařízení prvně otevřete nativní aplikaci Nastavení.
  • Jakmile tak učiníte, tak sjeďte níže, dokud nenarazíte na kolonku Kalendář, kterou rozklikněte.
  • Zde poté opět sjeďte níže a lokalizujte kolonku Výchozí časy upozornění, na kterou klepněte.
  • V této sekci nastavení si poté můžete nastavit, jakým způsobem vás Kalendář bude upozorňovat určité události:
    • Narozeniny: k dispozici jsou možnosti žádné, v den události, 1 den předem, 2 dny předem a 1 týden předem;
    • Události: k dispozici jsou možnosti v čase události, 5, 10, 15, 30 min předem, 1 či 2 hod předem, 1 či 2 dny předem či 1 týden předem;
    • Celodenní události: v den události, 1 či 2 dny předem a 1 týden předem.

Tímto způsobem si můžete v Kalendáři na iPhonu nastavit výchozí časy pro upozornění u narozenin, událostí a celodenních událostí. Kromě toho si zde můžete (de)aktivovat funkci Je čas vyrazit. Po aktivaci této funkce může Kalendář v závislosti na informacích o poloze, místech konání a stavu provozu určit, kdy je třeba u určité události vyrazit na cestu.

Dnes nejčtenější

Další články