Zavřít reklamu

Procesory iPhonů jsou dlouhodobě považovány za jedny z nejvýkonnějších, které lze ve smartphonech dostat. Applu se totiž daří rok co rok jejich výkon solidně navyšovat, díky čemuž udává procesorovému světu tempo a zpravidla jej i dlouhé měsíce po představení nové generace procesorů suverénně ovládá. Nejinak tomu bude dle všeho i letos na podzim. Minimálně informace, která přinesl leaker Komiya totiž nelze interpretovat jinak. 

Podle leakerových zdrojů naroste v porovnání s loňským čipsetem Apple A13 Bionic novinka ve formě A14 z hlediska klasického výkonu o parádních 40 % a z hlediska grafického výkonu dokonce o úctyhodných 50 %. Jablíčkáře tedy čeká pořádný krok vpřed, který by měli pocítit jak v plynulosti celého systému, tak i rychlosti či bezproblémové funkčnosti i těch nejnáročnějších mobilních aplikací, které jsou momentálně v App Store k dispozici.

Kromě brutálního výkonu nového procesoru budou letošní iPhony těžit i z navýšení RAM paměti. Minimálně řada Pro se totiž má dočkat navýšení ze současných 4 GB na velmi slušných 6 GB, díky čemuž by měly být iPhony schopné například podržet mnohem více aplikací spuštěných na pozadí bez jakéhokoliv většího zmražení. Navýšení RAM a výkonu je ostatně i předpokladem pro nasazení nějakého propracovanějšího multitaskingu, který by mohl na “dvanáctky” též konečně dorazit. 

Dnes nejčtenější

Další články