Zavřít reklamu

Od představení iOS 14 uběhla už pěkná řádka času. Apple minulý týden totiž vydal už čtvrtou betu, která přinesla i nějaké ty novinky. Často diskutovanými aspekty v minulých letech jsou ale výdrž baterie a rychlost systému. Na druhý aspekt se dnes podíváme opět díky kanálu iAppleBytes, který test provedl u iPhonů SE, 6s, 7, 8 a XR. Jako vždy vám celý test přikládáme pod tento odstavec.

Začneme klasicky iPhonem SE, u něhož je domovská obrazovka k vidění dříve na iOS 13.6, a to přibližně o tři sekundy. Dále se zaměříme na aplikace třetích stran, jelikož jejich rychlost spouštění je při posuzování rychlosti systému zpravidla nejprůkaznější. Kupříkladu Twitter má k dobru na čtvrté betě. Apollon for Reddit, Snapchat a Instagram se pak spustí o moment dříve na aktuálním iOS. Na řadu nyní přichází iPhone 6s, u něhož rovněž můžeme vidět spuštění systému dříve na iOS 13.6. Aplikace jako Facebook, Twitter a Apollon for Reddit se spustí o chvilku dříve na iOS 14. Zbytek pracuje stejně. U iPhonu 7 se žádná změna nekoná, i zde tedy systém naskočí o něco rychleji na iOS 13.6. Výsledky jsou zde dobré, neboť na betě můžeme vidět svižnější práci u aplikací Twitter a Apollon for Reddit. O zlomek sekundy dříve můžeme vidět na iOS 13.6 jen Instagram.

Překvapení se nekoná, i u iPhonu s pořadovým číslem „8“ vidíme, že systém naběhne dříve na iOS 13.6. Důležitější je ovšem samotná práce systému a jak můžeme vidět, čtvrtá beta po stránce rychlosti iPhonu 8 svědčí, neboť dřívější spuštění můžeme pozorovat u YouTube, Twitteru a Apollonu for Reddit. U nejmladšího ve výběru můžeme domovskou obrazovku vidět dříve konečně na iOS 14, avšak nejedná se o žádný zásadní rozdíl. U iPhonu XR je téměř pravidlem, že pokud aplikace nepracují stejně, spustí se dříve na betě iOS 14. To zde rozhodně platí.

Co se rychlosti týče, iOS 14 rozhodně zklamáním není a doufejme, že Apple v tomto směru nový systém ještě zlepší. Nevím jak u vás, ale se čtvrtou betou na můj iPhone XR dorazily i nějaké ty chyby. Pravidelně mi padá aplikace Instagram, což se dá přežít. Hodně ale hubuji, když mi spadne Dream League Soccer 2020 v momentě, kdy jdu sám na soupeřova gólmana, což už se také párkrát stalo. Pády u jiných aplikací jsem nezaznamenal. Dvakrát se mi od nainstalování stalo, že v aplikacích nefungoval dotyk. Šlo jen swipnout a tím appku minimalizovat. Problém jsem vyřešil, když jsem iPhone zamkl a odemkl. Další nepříjemností bylo přehřívání, z čehož jsem byl dost vykolejený. To ale spravil restart telefonu. Problém čtvrté bety můžete vidět i v tomto videu, jelikož se na žádném z testovaných zařízení nespustila aplikace VK. Za mě musím říct, že nejlepší mi přišla první beta, byť se neaktualizovaly widgety. Jaký názor na bety iOS 14 máte vy?

Související články

Dnes nejčtenější

.