Zavřít reklamu

Včera večer jsme se dočkali vydání čtvrtých vývojářských betaverzí systémů iOS 14, iPadOS 14, watchOS 7, tvOS 14 a macOS Big Sur. Suverénně nejsledovanějším z této pětice je iOS 14 a tudíž vám přinášíme jako již tradičně přehled hlavních novinek, které se v betě objevily. Žádná hitparáda to však ani tentokrát není. Čím jsme blíž vydání ostré verze, tím méně novinek se v systému objevuje, jelikož se u něj začíná Apple maximálně soustředit na vyladění všech možných chyb.

  • Dočkali jsme se dalšího nového widgetu, tentokrát pro aplikaci Apple TV. Jak můžete vidět v galerii vedle tohoto odstavce, hlavní funkcí widgetu je zobrazování pořadů z této aplikace, díky čemuž si je může uživatel rychle spustit. 
  • Vylepšení vyhledávání – Při vyhledávání dotazů přes Spotlight na iPhonu se nyní zobrazuje daleko více návrhů odpovědí na váš dotaz, díky čemuž by mělo být hledání efektivnější. Zobrazovány jsou třeba znalosti a návrhy Siri spolu s hledáními na internetu, ve vašich souborech a podobně. Pro zobrazování věcí souvisejících se Siri je však samozřejmě nutné mít asistentku aktivní.
  • Tlakové ovládání přes 3D Touch, které bylo na iPhonech, jenž jím disponují, v předešlé betě odstraněno, se opět navrátilo. Zatím se zdá, že funguje přesně tak, jak fungovalo do druhé bety, potažmo na starších verzích iOS. Pokud jste tedy na něj zvyklí, s iOS 14 Beta 4 budete spokojeni.
  • V systému se objevilo rozhraní pro “koronavirové notifikace”, které se aktivují v případě, že má uživatel v telefonu nainstalovanou potřebnou aplikaci a setká se s člověkem, který byl označený za nakaženého a disponoval kompatibilní notifikací. Tuto vychytávku nicméně v Česku zatím nevyužijeme, jelikož jí aplikace eRouška nedisponuje. 

Dnes nejčtenější

Další články