Zavřít reklamu

Koronavirová pandemie decimující od začátku letošního roku prakticky celý svět se velmi pravděpodobně nepěkně podepíše i na Applu. Prakticky všichni analytici, kteří jej dlouhodobě sledují, se totiž shodují na tom, že kvůli problémům s vývojem a výrobou pramenících právě z koronaviru budou prodeje letošních iPhonů spuštěny mnohem později než se obvyklé. Podle japonského portálu MacOtakara se tak stane dokonce až na konci října. 

MacOtaraka, jehož zdroje se v minulosti mnohokrát ukázaly jako velmi spolehlivé, ve své nové zprávě tvrdí, že problémy s výrobou zapříčiněné koronavirem se Applu stále nedaří zažehnat. Kvůli tomu je tak již nyní víceméně smířen s tím, že své první nové iPhony dodá na pulty obchodů až na konci října. Jednat by se navíc mělo jen o modely bez podpory 5G. Co se pak týče modelů s 5G připojením, ty by měly dorazit dokonce až v listopadu – tedy o necelé dva měsíce později než je pro start prodejů iPhonů obvyklé. 

Přestože jsme byli v minulosti již několikrát svědky toho, že Apple některé iPhony prodával s několikatýdenním zpožděním od představení, nikdy se zatím nestalo, že by nebyl krátce po představení k dispozici žádný nový iPhone. V roce 2017 totiž situaci zachraňovaly iPhony 8 a 8 Plus, o rok později pak iPhony XS a XS Max. Loni se pak Applu podařily všechny modely dodat víceméně ve stejném časovém období, byť i tak byl s jejich dodávkami vzhledem k velkému zájmu velký problém. I proto se tak nezdá vůbec nereálné přesunutí klasické zářijové Keynote na říjen, aby nemuseli uživatelé na novinky čekat až tak dlouho. Vše však v tomto směru ukáže až čas. 

Diskuze k článku

    To jsem se toho dozvedel, už se na ty spekulace vykašlete.

    A co jste se chtěl ze článku o pravděpodobném odložení startů prodejů na pozdější termín jiného než to, že důvěryhodné zdroje tvrdí, že bude start prodejů pravděpodobně odložen?

    Možná chtěl naznačit, že takovým zprávám by slušel formát quick message a ne standalone článek, který ve dvou odstavcích shrne miniaturní zprávu.

Vložte vlastní komentář

celý text

Související články

Dnes nejčtenější

.