Zavřít reklamu

Nudí vás nynější ovládání iPhonů založené na dotycích, stiscích bočních tlačítek či zatřepání pro návrat? Pak vám iOS 14 vykouzlí úsměv na tváři. iPhone se totiž díky němu naučí zcela nový způsob ovládání – konkrétně poklepáváním na záda telefonu. 

Nová funkce je součástí vylepšené sekce Zpřístupnění, takže jsou její cílovou skupinou primárně hendikepovaní lidé. Oblibu v ní však zcela určitě najdou nejen ti. Přes její jednoduché rozhraní lze totiž velmi snadno nastavit, co se má po poklepání na záda iPhonu stát a pak už si stačí na nový styl ovládání zvyknout. Možností akcí po poklepání je přitom opravdu spoustu – od návratu na domovskou obrazovku iPhonu z aplikace, přes aktivaci nějaké zkratky až po vytvoření screenshotu. iPhone navíc rozlišuje jednoduché poklepání a “trojklep”, takže si lze nastavit hned dvě možnosti pro poklepávací ovládání. 

Novinku již testujeme i my v redakci a musíme uznat, že je opravdu skvělá. Telefony totiž dokáží poklepy rozpoznat velmi dobře a díky tomu jsou všechny nastavené “poklepové úkony”, prováděny velmi rychle. Uživatele využívající kryty pak určitě potěší, že ani s těmi není problém. Poklepy jsme totiž testovali jak na iPhonech bez krytů, tak i na strojích s celou řadou větších či menších krytů a na její funkčnosti se to negativně neprojevilo. Jelikož je však funkce zcela nová, její využívání je zprvu solidní nezvyk. Jakmile jej ale uživatel dokáže překousnout, ovladatelnost iPhonu strmě naroste. 

Témata: , ,

Související články

Dnes nejčtenější