Zavřít reklamu

Zdá se, že zápletka okolo bezdrátové nabíječky AirPower nakonec přeci jen skončí happy endem. Poté, co kalifornský gigant v loňském roce oznámil ukončení jejího vývoje se totiž podařilo předním leakerům zjistit, že na ní potají přeci jen pracuje a jak se nyní zdá, mohl by s ní zanedlouho i finišovat. Podle zdrojů leakera Jona Prossera totiž k jejímu zdárnému dokončení míří mílovými kroky. 

Prosser informoval o vývoji AirPower už na začátku roku s tím, že zatím se u něj Apple potýká s nepříjemným problémem ve formě nemožnosti nabíjení Apple Watch, které lze v současnosti nabít jen skrze magnetický nabíjecí kabel či magnetický dock. Podle čerstvých informací zveřejněných před pár minutami se však podařila nekompatibilita s Apple Watch již odstranit, díky čemuž se svět opět výrazně přiblížil znovuodhalení tohoto produktu. Kdy k němu přesně dojde je však v tuto chvíli nejasné, jelikož stále probíhá jeho intenzivní testování mezi vývojáři Applu. Jako poměrně pravděpodobný termín se nicméně jeví letošní podzim a launch spolu s novými iPhony 12. Na to, jak AirPower nyní vypadá, se můžete podívat v galerii vedle tohoto odstavce. Jedná se o reálné fotky pocházející o některého z testerů Applu, které Prosser vyvěsil na svůj Twitter. 

Unikátnost AirPower spočívala hned v několika věcech. Tou první byla její schopnost nabíjet jakýkoliv kompatibilní produkt kdekoliv na podložce maximální možnou energií. Další pak schopnost vyvolat na iPhonu či jiném zařízení s displejem animaci, která měla zobrazovat stav baterie zařízení bez displeje, díky čemuž měla být jejich kontrola nabití velmi jednoduchá. Nezbývá tedy než doufat, že se Applu nyní podaří celý projekt dotáhnout ke zdárnému konci a nabíječka s jeho logem se v brzké době objeví na pultech obchodů. 

Dnes nejčtenější

.