Zavřít reklamu

V souvislosti s 5G sítěmi se v poslední době hovoří primárně o iPhonech. Zapomínat by se však v tomto směru nemělo ani na iPady, které též nabízí datovou konektivitu a tudíž se u nich dá nasazení podpory sítí nové generace očekávat.  To ostatně potvrzuje i celá řada leakerů v čele s @l0vetodream, jehož předpovědi se v poslední době ukázaly jako velmi přesné. Co prozradil tentokrát?

Podle leakera dostanou podporu 5G jako první iPady Pro, což je věc, která se obecně očekávala. Stát by se tak mělo v první polovině příštího roku, pravděpodobně pak na jeho začátku s tím, že kromě podpory 5G by měly tablety nabízet i čipsety A14X – tedy upravené procesory z letošních iPhonů – a displeje s mini-LED podsvícením. Díky těm by se měly jejich zobrazovací schopnosti přiblížit OLED telefonům, což by pro ně byla velká vzpruha, díky které by se mohly rozproudit i jejich prodeje. 

Tablety dorazí takřka stoprocentně v designu 3. a 4. generace řady Pro a opět ve dvou velikostních variantách. Obecně se předpokládá, že i tentokrát vsadí Apple na 11” a 12,9”, avšak vzhledem k nasazení nového displeje se nedá vyloučit ani to, že si s úhlopříčkami například díky možnosti úpravy tloušťky rámečků ještě pohraje. Největší otazník však visí nad cenou. iPady Pro (2021) totiž budou opravdovými top modely, které budou svými kvalitami 3. a 4. generaci výrazně převyšovat. Je proto možné, že se Apple uchýlí k navýšení ceny všech konfigurací. 

Související články

Dnes nejčtenější

.