Zavřít reklamu

Ťukali jste si při nedávném vyjádření šéfa Applu o tom, že je nový iPhone SE rychlejší než vlajkové lodě z řad Androidu na čelo? Pak nyní dlužíte Cookovi omluvu. Test youtubového kanálu AndroidAuthority totiž podrobili novinku velmi drsnému testu, kdy proti ní postavili současný top model Samsungu ve formě modelu Galaxy S20 Ultra, aby záhy zjistili, že je na iPhone SE 2020 krátký. 

Zatímco iPhone SE 2020 začíná na ceně 12 990 korun, Samsung Galaxy S20 Ultra začíná na 37 490 korunách – je tedy téměř 3x dražší. Oproti iPhonu však nabízí o poznání zajímavější parametry, jelikož se dočkal například 6,9” AMOLED displeje s rozlišením 3200 x 1440 pixelů, 12 GB RAM paměti, podpory 1 TB paměťových karet, prvotřídního fotoaparátu či čtečky otisků prstů v displeji. Srdcem tohoto telefonu je pak nejnovější Exynos 990 s osmi jádry. Tomuto výčtu skvělých parametrů může Apple u iPhonu SE konkurovat maximálně tak v případě procesoru, jelikož novinku osadil též tím nejlepším, co má momentálně pro veřejnost k dispozici. Jeho RAM paměť je však například jen 3 GB a maximální úložiště 256 GB. I tak ale v rychlostním testu zaměřeném primárně na grafický výkon Galaxy S20 Ultra překonal. Jak výrazně se můžete podívat ve videu níže. 

Zajímavý výsledek, co říkáte? Na obhajobu Samsungu však musíme podotknout, že výsledky nejrůznějších benchmarků rozhodně nedopadají jen ve prospěch nového iPhonu. Zatímco v některých sice Galaxy S20 Ultra poráží, v jiných na něj zase výrazně ztrácí. Kdybychom se pak pokusili rozebrat ty nejdůležitější vlastnosti, z hlediska fotoaparátu či multitaskingu bude jasným králem Galaxy S20 Ultra. Totéž se pak dá říci i o autentizační metodě, kvalitě displeje či výdrži. Na druhou stranu, stále je potřeba brát v potaz to, že oba porovnávané stroje od sebe dělí obrovská cenová propast, která určitě jejich dispozice. 

Související články

Dnes nejčtenější

.