Zavřít reklamu

Představení nové generace iPhonů je sice ještě relativně vzdálené, díky spoustě úniků informací však už o chystaných telefonech víme tolik, že jej lze s trochou nadsázky označit za zbytečné. Po tvaru těla, parametrech fotoaparátů či cenách dnes v noci uniklo i rozlišení displeje všech chystaných modelů a jejich typy. 

O detaily ohledně displejů se podělil analytik Ross Young, který se v minulosti již mnohokrát ukázal jako velmi dobře informovaný. Podle jeho zdrojů budou tři ze čtyř letošních modelů osazeny displeji od Samsungu, čtvrtý pak dostane displeje od LG a BOE. Na rozlišení displejů se můžete podívat v tabulce níže, kterou analytik zveřejnil. 

iphone12featurelist
Zdroj: Ross Young

Kromě výše uvedených dat Youngovy zdroje tvrdí, že chce Apple letošní iPhony naučit XDR, tedy extrémní dynamický rozsah, který by jim měl přinést jas 1000 nitů na celé obrazovce v běžném režimu a 1600 nitů v maximu. Druhou hodnotu sice displeje Samsungu dle dostupných informací neumožňují, ale je pravděpodobné, že byly pro letošní iPhony uzpůsobeny tak, aby ji zvládaly. Potvrzení se dočkalo i navýšení obnovovací frekvence displeje z 60 na 120 Hz a bohužel i  nepoužití technologie LTPO, kvůli kterému nelze očekávat nasazení Always-on. 

Výroba novinek má být podle Youngových zdrojů zahájena zhruba na konci července, což je později, než tomu je běžně. Kvůli tomu je tak analytik přesvědčen o tom, že spuštění prodejů novinek proběhne nejdříve v říjnu a nikoliv v září, na které jsme byli u naprosté většiny modelů zvyklí v minulých letech. Pandemie koronaviru však může samozřejmě ještě tyto plány překazit a spuštění prodejů posunout o další týdny či v horším případě měsíce. 

Související články

Dnes nejčtenější

.