Zavřít reklamu

Apple včera večer vydal pátou a poslední betu iOS 13.5. Vydání finální verze je tedy za dveřmi a my se opět můžeme podívat, jaká očekávání na poli rychlosti operačního systému můžeme mít. A ta jsou opravdu velká, jelikož předchozí betaverze na tom nebyly zrovna nejlépe. Test mezi GM betou iOS 13.5 a iOS 13.4.1 provedl jako obvykle kanál iAppleBytes na iPhonech SE, 6s, 7, 8 a XR.

Začneme jako vždy u iPhone SE, kde můžeme domovskou obrazovku iOS 13 vidět o něco dříve na GM betě. Jako obvykle se zaměříme především na aplikace třetích stran, neboť jejich rychlost spouštění je většinou nejprůkaznější. Nutno říct, že aplikace jakou YouTube, Twitter a Reddit for Apollon se spustí o desetinu vteřiny dříve na aktuálním iOS. Instagram má ale půlvteřinu k dobru na betě. Rozdíly jsou tedy velmi malé. Na iPhone 6s se systém spustí o něco dříve na aktuálním iOS, na kterém pracuji i lépe aplikace jako YouTube, Twitter, VK i Snapchat. Jedná se ale opět o drobné rozdíly.

Na řadu nyní přichází iPhone 7, kde iOS naběhne takřka ve stejný okamžik. I zde se většina aplikací spustí dříve na aktuálním iOS, přičemž řeč je YouTube, VK, Twitteru, Instagramu i Snapchatu. U iPhone 8 s čipem A11 Bionic vidíme iOS 13 dříve na GM betě, a to přibližně o vteřinu. Pokud se podíváme na otevírání aplikací, zde jde o remízu. Na aktuálním iOS se otevřel dříve pouze Snapchat, na GM betě pak Instagram. Ostatní aplikace pracují obdobně na obou verzích. U nejmladšího ve výběru se systém spustí o pár desetin vteřiny dříve na iOS 13.4.1. Obecně platí, že na novějších iPhonech jsou rozdíly viditelné minimálně, a zde tomu tak rozhodně je. Pokud se na test podíváme s odstupem, opět se nejedná o žádnou hitparádu a my můžeme být rádi, že výsledky nejsou tak strašné.

Související články

Dnes nejčtenější