Zavřít reklamu

Příznivci tabletů od Applu budou mít zřejmě již za pár měsíců důvod k oslavám. Velmi přesný analytik Ming-Chi Kuo totiž ve své nejnovější zprávě pro investory informoval o tom, že Apple pracuje na novém základním iPadu a iPadu mini, přičemž jejich představení by mělo proběhnout ve druhé polovině letošního roku, maximálně pak na začátku roku příštího. Zajímavé přitom je, že se nebude jednat o žádné minoritní upgrady. 

V současné době nabízí Apple základní iPad s úhlopříčkou 10,2” a iPad mini s úhlopříčkou 7,9”. Nové generace těchto strojů však mají dorazit v 10,8” a 8,5” až 9”, což je značný úhlopříčkový nárůst. Ačkoliv nelze v tuto říci, jakým směrem se při zvětšování přesně vydá, kvůli zachování určité kompaktnosti produktů mu zřejmě nezbude nic jiného, než tablety přepracovat po vzoru řady Pro a vnuknout jim takřka bezrámečkový design bez Home Buttonu. Autentizace by tak nově byla buď na Face ID, nebo na Touch ID zabudovaném na jiném místě – pravděpodobně v Power Buttonu zařízení. O tomto řešení se ostatně spekuluje i v souvislosti s novou generací iPhonu SE a tak by nebylo příliš překvapivé, kdyby jej Apple použil i zde. 

Velmi zajímavé je i to, že dle Kua existuje reálná možnost, že Apple nové tablety osadí displeji s mini-LED podsvícením, které by jim zajistily vynikající zobrazovací schopnosti podobné těm z OLED panelů. A jelikož musí Apple nejprve tyto displeje řádně otestovat v reálném světě mezi uživateli, zdá se jejich nasazení na produkty, které nejsou vlajkovými loďmi jejich řady, poměrně pravděpodobné. Až čas však ukáže, zda se k tomuto kroku odhodlá či nikoliv. 

Související články

Dnes nejčtenější

.