Zavřít reklamu

Přestože první reakce na novou Magic Keyboard pro iPady byly prakticky jen pozitivní, poslední dny ukazují, že se o zcela dokonalý produkt v žádném případě nejedné. Je tomu jen pár hodin, co jsme vás informovali o tom, že má novinka problémy s nabíječkami třetích stran, a nyní se zdá, že i se spotřebou energie. Čím dál více jablíčkářů si totiž stěžuje na to, že její spotřeba energie je naprosto enormní. 

Jelikož je zatím klávesnice relativně nová a mnoho uživatelů jí k dispozici nemá, je i stížností na enormní spotřebu energie zatím relativně málo. Prakticky všechny se však točí kolem toho, že zatímco Smart Keyboard byla co do spotřeby enerige vynikající, Magic Keyboard její spotřebu několikanásobně převyšuje. iPad Pro dokáže údajně za tři až čtyři hodiny používání “vysát” o 25 až 30 % baterie, což je opravdu hodně. Obecně se pak dá říci, že její energetická spotřeba je zhruba 2x až 3x vyšší než u Smart Keyboard, což je obří rozdíl. 

Obecně se dá říci, že se od klávesnice vyšší spotřeba energie očekávala, jelikož disponuje na rozdíl od Smart Keyboard podsvícením a trackpadem. Na druhou stranu je však klávesnice i výrazně těžší a objemnější než její předchůdkyně, kvůli čemuž se mnozí uživatelé domnívali, že jí Apple osadí alespoň nějakým akumulátorem, díky kterému by výdrž tabletu prodloužila. Pravdou je však bohužel naprostý opak. Majitelům Magic Keyboard, kterým její spotřeba vadí, tak v tuto chvíli nezbývá nic jiného než doufat, že její napájení skrze Smart Connector dokáže Apple některou z budoucích aktualizací iPadu Pro zkorigovat natolik, aby byla klávesnice pro jeho výdrž přívětivější. 

Související články

Dnes nejčtenější