Zavřít reklamu

Snad každý již slyšel o proslulém miliardáři, který se svezl na technologické vlně a založil jednu z prvních počítačových společností, a to Microsoft. Bill Gates je v mnoha ohledech poměrně konzervativní a oproti dalším majetným generálním ředitelům, jako je Elon Musk nebo Steve Jobs, si nepotrpí na příliš extravagantní přístup. Místo toho se snaží žít více méně jako běžní smrtelníci a své bohatství z velké části Bill Gates zužitkoval a využil ho pro dobrou věc, jako je například fond Billa a Melindy Gates. Co se však domů týče, luxusu se jen tak nevzdá. O tom alespoň svědčí nedávná koupě jednoho sídla na břehu oceánu, které tohoto vizionáře stálo přes miliardu korun.

Ač se Bill Gates navenek neprezentuje jako člověk, který by měl na bankovním účtě miliardy dolarů, rád si dopřává a to platí nejen pro nejrůznější pobyty, ale i vlastní zázemí. Majetný bývalý ředitel Microsoftu totiž příliš neváhal a za 43 milionů dolarů, tedy více než miliardu korun, zakoupil rezidenci v městečku Del Mar poblíž kalifornského San Diega. Přímořské sídlo nabízí nejen okázalý luxus, ale také celou řadu unikátních architektonických prvků jako je dřevěná střecha inspirovaná Islandem, speciální prosklená stěna, mahagonové dřevo, mramorové podlahy nebo kamenný venkovní nábytek. Samotný výčet těchto aspektů jasně naznačuje, že se nejednalo o levnou záležitost a částka byla dokonce tak vysoká, že překonala rekord v tamní lokalitě. A není divu, původně dům patřil Madeleine Pickensové, exmanželce ropného magnáta T. Boone Pickense.

A to není všechno, rozlehlý dům o rozloze 540 metrů čtverečních disponuje 6 ložnicemi, 4 koupelnami a dvěma přídatnými obytnými kójemi, které slouží jako pokoje pro hosty. Pochopitelnou výbavou je pak mozaikovitý bazén, vířivka pro 10 lidí, nejrůznější léčebná zařízení a především soukromé kino, které by se svou kvalitou jistě mohla vyrovnat malému Cinestaru. Vše je pak propojeno systémem chytré domácnosti, díky němuž lze precizně ovládat jednotlivé prvky včetně teploty, nahřívání podlah nebo světel. Nutno však podotknout, že se manželé Gatesovi jen tak do nového příbytku nenastěhují. Momentálně totiž pobývají ve své rezidenci v Medině ve státě Washington. Rozhodně se ale jedná o záviděníhodnou stavbu, kde není o čerstvý vánek naplněný solí nouze.

Související články

Dnes nejčtenější

.