Zavřít reklamu

Apple začal v pátek prodávat nový iPhone SE. První smartphone s logem nakousnutého jablka, který Apple v tomto roce světu ukázal. Tento model rozdělil uživatele Applu na dva tábory. Jedni mu vytýkají starý design, druzí naopak vítají nový čip, dobrý fotoaparát a nízkou cenu. Nové „eséčko“ vychází na první pohled z iPhonu 8, přičemž jedinou designovou změnou je přesunuté logo Applu do prostřední části zad. Téměř k nerozeznání jsou pak i „vnitřnosti“ obou iPhonů.

IPhone SE 2020 má opravdu hodně společného s dva a půl roku starým iPhonem 8. Jedním takovým atributem je i kapacita baterie, která činí 1821 mAh. Na první pohled jde o úsměvnou hodnotu, což učinilo z iPhonu 8 terč posměšků zejména z řad uživatelů konkurenčního Androidu. Jak ale často platí, číslo na papíře je jedna věc, realita může být úplně jiná. iPhone SE 2020 je osazen čipem A13 Bionic, který je daleko úspornější než A11 Bionic. Na první pohled musí být jasné, že tato skutečnost sehraje svou roli. Baterii obou iPhonů porovnal v testu kanál iAppleBytes, se kterým se na našem magazínu můžete setkávat v pravidelných testech rychlosti a baterie. Jak si tedy nový SE stojí vedle svého staršího bratříčka?

Test samozřejmě proběhl v Geekbench 4. A výsledek? jednoznačné vítězství iPhonu SE. IPhone 8 v testu vydržel 3 hodiny a 9 minut, zatímco iPhone SE 2020 4 hodiny a 12 minut. „Osmička“ si za svůj výkon odnesla 1887, iPhone SE pak 2515 bodů. Lepší důkaz, že čísla dnes moc neznamenají, nejspíš nedostanete. Více se o iPhonu SE můžete dozvědět v naší recenzi.

Související články

Dnes nejčtenější